Bakan Işık Sözleşmeli Teğmen Alımı Yapacaklarını Açıkladı

Bakan Işık Sözleşmeli Teğmen Alımı Yapacaklarını Açıkladı

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık TSK yapısındaki değişmelerle ilgili bilgi verdi. Teğmen alımı yapacaklarını da açıkladı.

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık Türk Silahlı Kuvvetleri’nde gidilecek olan sivilleşmeye yönelik olumlu açıklamalarda bulundu. Sivilleşmenin TSK’nın yapısında herhangi bir sorun yapmayacağını aksine TSK için çok daha iyi olacağını dile getirdi. Askeri okulların kapatılmasıyla birlikte Türk Silahlı Kuvvetlerin’de personel sıkıntısı olup olmayacağı konusuna da açıklık getirdi.

Sivilleştirme süreci hakkında konuşan Fikri Işık, askeriyenin yapısına herhangi bir zararı olmayacağını söyledi. YAŞ’ta sivilleşmenin liyakati arka plana iteceğini belirtenlere ise şu şekilde cevap verdi : “ Liyakat mı kalmış kardeşim? Eğer paralelciysen şak diye yükseliyorsun. Terfilerde generaller kendi alt rütbelerindekilere not veriyor. FETÖ’ye mensup generaller de yükselmeleri için kendinden olanlara not vermiş.”

Türk Silahlı Kuvvetleri’ndeki personel sıkıntısı olup olmayacağını dile getirdiğini söylemiştik. O konuda da açıklamalarda bulunan Bakan Işık, askeri liselerin kapatılmasıyla orduda oluşan teğmen açığını tezkere bırakma yöntemi ya da sözleşmeli teğmen alımı yöntemiyle kapatacaklarını dile getirdi.

Fikri Işık, askeri liselerdeki başarı oranını incelediklerini ve 2000-2014 yılları arasında yüzlerce öğrencinin soruların hepsini doğru yaptığını söyledi. 2014’ten sonra ÖSYM yönetiminin değişmesiyle, askeri lise giriş sınavlarında da başarı oranı otomatik olarak düştü şeklinde açıklamalarda bulundu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum