Bakan Kurum'dan Personel Alımı Açıklaması! Özel Kontenjan Verilecek

Bakan Kurum'dan Personel Alımı Açıklaması! Özel Kontenjan Verilecek

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’dan personel alımlarına dair çok önemli açıklama! Yeni mezunları ilgilendiren ve 10’arca farklı kurumda personel istihdamında yeni mezunlara özel kontenjan verilecek. İşte detaylar.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum açıkladı. Milyonlarca Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS adayı lise mezunu, önlisans mezunu ve lisans mezunu adayları ilgilendiren ve istihdamda önemli bir aşamaya geçileceğini belirten detaylar belli oldu. Bakan Kurum yaptığı açıklamada yeni mezunlar için % 20 kontenjan için alımlarda şartname olacağı belirtildi. İşte detaylar!

Hangi Kurum ve Kuruluşlara % 20 Yeni Mezun Kontenjanı Verilecek?

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü, İller Bankası, TOKİ, Emlak Konut Genel Müdürlüğü ve Türkiye Emlak Katılım Bankasının, 30 büyükşehir, 51 il, 922 ilçe ve 397 belde belediyesinin, belediyelere bağlı yüzlerce idare ve birliklerine personel alımlarında yeni mezunlara özel kontenjan verilecek.

Bilindiği üzere geçtiğimiz gün ekonomi reform paketi açıklanmıştı. İstihdam başlıklı personel alımlarını ilgilendiren başlıkta milyonlarca genci ilgilendiren açıklama bugün de Kurum'dan geldi. Genç istihdam seferberliği kapsamında yeni mezunlar için de müjde niteliğinde açıklamanın detaylarını verdi.

İşe Alımlarda Yeni Mezunlara % 20 Kontenjan Şartı

Gençlerin yeni yapılacak projelerde istihdam edilebilmesi için ihalelerde özel bir şartnamenin konulması için çalışma yapılacağı belirtildi. Kendisinin de İnşaat Mühendisliğini bitirir bitirmez bir şantiyede göreve başladığını belirten Kurum yeni mezun gençler için önemli bir çalışma olacak ve % 20 yeni mezunların işe alınması için kontenjan verilmesinin şart olacağını açıkladı.

Yeni Mezun veya Mezuniyetten En Fazla 3 Yıl Geçme Şartı

Bu kapsamda belirtilen kurumların tamamı için yapılacak ihalelerde istihdam edilecek tüm teknik personeller arasından % 20'sinin özellikle yeni mezun veya mezuniyetinin üzerinden en fazla 3 yıl geçmiş olanlar için özel bir kontenjan verileceği belirtildi.

Sizler de Yeni mezun veya mezuniyetten 3 yıl geçmiş mezunlar için yapılacak çalışma ile ilgili görüşlerinizi yorum olarak yazabilirsiniz.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
21 Yorum