Bakan Selçuk’tan Tablet Dağıtımı İçin Öncelik Uyarısı

Bakan Selçuk’tan Tablet Dağıtımı İçin Öncelik Uyarısı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tablet dağıtım önceliği hakkında uyarılarda bulundu. Bilgisayarlar ile ilgili dağıtım planının gerçekleşmesi, ihtiyaç sahibi öğrenciler için olacak. Bakan Selçuk uyardı.

Bakan Selçuk’tan tablet dağıtımı için uyarı geldi. Bilgisayarlar ile ilgili yapılacak olan dağıtım için ihtiyaç sahibi öğrenciler arasından ailesinin gelir durumu göz önünde bulundurulacak. Bunun yanı sıra eğitim çağında olan çocuk sayısı, özel eğitim gereksinimi, okul başarısı gibi hususlar üzerinden inceleme yapılacaktır. Bu hususlar üzerinden değerlendirme olacağından, ona göre dağıtım yapılması gerektiği konusunda uyarı geldi.

Milli Eğitim Bakanı Açıklaması

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, tablet dağıtımına ilişkin velilere, Bakanlık adı ile arayan ve kişisel bilgilerinizi isteyen kötü niyetli kişilere karşı dikkatli olunması gerektiğini konuşuyor! Bu uyarı kapsamında,  direkt olarak yapılacak olan tablet dağıtımında belirlenen hususlara göre inceleme sonunda tablet dağıtımı olacaktır.

Ziya Selçuk Twitter hesabından öğrencilere verilecek tablet dağıtımı ile ilgili paylaşım yaptı.

Bakanlık adı ile arayan ve kişisel bilgilerinizi isteyen kötü niyetli kişilere bilgilerinizi vermeyin dedi. Kötü niyetli kişilere karşı lütfen dikkatli olun uyarısında bulundu. Bakanlık kapsamında ve diğer ilgili dağıtım planı kapsamında, ihtiyaç sahibi öğrenciler arasından alı gelir durumu, eğitim çağında olan kardeş sayısı, özel eğitim gereksinimi, okul başarısı gibi hususlar üzerinden dikkate alınarak yapıldığı da bildirildi. Bakanlıktan arıyorum diyenlere dikkat! Yapılacak olan tablet dağıtımı ile ilgili dolandırıcılar konusunda ailelerin uyarılması sağlandı. Buna göre hareket ederek, siz de herhangi bir sorun yaşamamak adına dikkatli olmalısınız.

Tablet Dağıtımı
Tablet dağıtımı için belirlenmiş olan kriterler üzerinden araştırma olacak. Sonrasında ihtiyaç sahibi olan ailelere dağıtımın gerçekleşmesi sağlanacaktır.

Bunun dışında direkt olarak tablet dağıtımının gerçekleşmesi kapsamında, sorunsuz bir şekilde işlemlerin gerçekleşmesi mümkün. Tablet dağıtımında bakanlık ve sorumlu dağıtım görevlileri olacak. Bunların dışında kimseye itibar etmeden, herhangi bir şekilde ailelerin bilgilerini kimseye vermemesi gerektiği bildirildi. Bunu göz önünde bulundurmalarını isteyen Bakan Selçuk, aileleri uyarı. Tablet dağıtımı için bakanlık görevli olduğundan, bunun dışında bilgilerinizi isteyen kimseye bilgilerinizi vermeyin dedi. Aileler en iyi şekilde uyarıldı.

Kaynak:Haber Kaynağı

Editör

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.