Bakan Soylu Koruculara Müjdeyi Verdi

Bakan Soylu Koruculara Müjdeyi Verdi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu koruculara 'subay olma' müjdesini açıkladı. Yaptığı açıklamada uzman, astsubay ve subay olmak isteyen korucuların...

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda açıklamalarda bulundu.

2018 yılına ait merkezi Yönetim Bütçesi ile 2016 yılına ait Kesin Hesap Kanun Tasarısı ile Sayıştay Raporları görüşmelerine katılarak, bir sunum yapan Soylu, korucuları yakından ilgilendiren bilgiyi paylaştı.

Yaptığı açıklamada Korucularla ilgili çalışmalar konusunda bilgi veren Süleyman Soylu, "Doğu ve Güneydoğu'da önemli bir adımı attık. Korucularımızın yaş ortalaması 42 idi. 18 bin 482 güvenlik korucumuzu çok iyi şartlarda emekli edip 21 bin 716 güvenlik korucusu alarak yaş ortalamasını 32'ye düşürdük. Korucularımıza Foça'da komando eğitimi dahil verdiriyoruz. Bunun yanı sıra bakanlığımız bünyesinde Korucular Daire Başkanlığı kurduk.

Ek tazminatları arttırılmış, harcırah imkanı getirilmiş, bir defaya mahsus olmak üzere silah taşıma ruhsatı için harç muafiyeti sağlanmış, sağlık tedavi giderleri bakımından 4-A kapsamında sigortalı sayılmalarına imkan veren yasal düzenleme hayata geçirilmiştir. Korucularımıza subay olmanın yolunu açtık. Korucularımızdan uzman çavuş alıyoruz. Özellikle eğitim yaşı tutanlar uzman çavuşluktan sonra astsubay, subay olabilecekler. Korucularımız subay olabilme kabiliyetine sahip olabilme adımını onlara sağlayacağız. 226 korucumuz uzman çavuş olma eğitimleri bitmek üzeredir" dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum