Bakan Taşeron Konusunda Mecliste Açıklama Yaptı

Bakan Taşeron Konusunda Mecliste Açıklama Yaptı

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde CHP’li milletvekili tarafından yöneltilen soruyu cevaplayan Bakan Müezzinoğlu, taşeron konusu hakkında önemli bilgiler paylaştı.

Taşeron işçilerin kadroya alınması konusu uzun süredir gündemde bulunan bir konu. Taşeron işçilerin kadroya ne zaman alınacağı ise henüz netleşmiş değil.

Yaşanan bu süreçler sonrası CHP Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’na taşeron konusunda hakkında çok önemli sorular yöneltti. Müezzinoğlu’nun çalışmaları henüz tamamlamadık demesiyle CHP’li milletvekili Gürer ile Bakan Müezzinoğlu arasında tartışma yaşandı.

İlk olarak Ömer Fethi Gürer, sözlü soru önergesiyle konu hakkında sorusunu yöneltti. Bakan Müezzinoğlu’nun cevabı ise; 4734 sayılı Kamu İhale Kanunu ve diğer mevzuattaki hükümler uyarınca, yükleniciler tarafından çalıştırılan personele yönelik çalışmaların devam ettiğini belirtti.

Milletvekili Gürer bu cevabı yeterli bulmamış olacak ki söz alarak tekrar soru yöneltti. Aylardır taşeron işçiler hakkında hiçbir konunun gerçekleşmediğini vurgulayan Gürer, 28 şeker fabrikasında 700’e yakın işçinin de sokağa atılmak üzere olduğunu vurguladı. Ayrıca bir yerde sorun çözülmediği gibi, kadro halen verilmediği gibi, yeni sorunlar da ortaya çıkıyor şeklinde açıklamasına devam etti.

Bakan Müezzinoğlu’nun cevabı taşeron konusunda kafalarda soru işareti bıraktı. Taşeron dediğimiz hizmet gruplarıyla ilgili çalışmalarımızı henüz tamamlamadık diye belirten Müezzinoğlu, referandum sonucunda başlayacağımız çalışmalara henüz daha başlamadık diye ekledi. İnşallah önümüzdeki günlerde bu yönde çalışmalar başlar dedi.

Ömer Fethi Gürer’in üç ay dediniz bir yıl geçti demesi üzerine Bakan Müezzinoğlu, hükümet olarak bu konuda sayın Başkanımız da açıklamaları kamuoyunda var, önümüzdeki günlerde inşallah çalışmaları başlatırız diye belirtti.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum