Bakan Yılmaz Şubat’ta 20 bin öğretmen alınacak

Bakan Yılmaz Şubat’ta 20 bin öğretmen alınacak

Milli Eğitim Bakanı Yılmaz Başbakanımız, Maliye Bakanımız ve Çalışma Bakanımızın talimatıyla, önümüzdeki hafta duyurusunu yapacaklarını belirtti. 20 bin öğretmenin alımını yapılacak olup tüm Öğretmenlerimiz için hayırlı uğurlu olsun dedi.

Bakan Yılmaz’ın yaptığı açıklama web sitesinde yer almaktadır. Öğretmenler haber üzerine alımları beklemeye başladılar. Milli Eğitim Bakanlığının Resmi web sitesinde yer alan açıklamada şu bilgilendirme yapıldı.

Başbakanımız, Maliye Bakanımız ve Çalışma Bakanımızın talimatıyla, önümüzdeki hafta duyurusunu yapacağız, 20 bin öğretmenin alımını yapacağız. Öğretmenlerimiz için hayırlı uğurlu olsun denildi.

Alınacak Öğretmenlerin sözleşmeli statüde olacağı belirtildi. Bilindiği üzere Bütçe Kanununda, tüm kamu kurumlarının yapacağı atamalar için 5 bin adet atama izni bulunmaktadır. Bu durumdan kaynaklı çözüm arayışlarına giren bakanlıkların başında gelen Milli Eğitim Bakanlığı bahsettiği 20 binlik öğretmen alımının kadrolu olmayacağını alımın fazla yapılabilmesi için 20 bin öğretmen alımı sözleşmeli statüde olacaklarını açıkladı. SETA vakfında yapılan toplantıda Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin'e Şubat'ta atama süreci bir kez daha açıklamış ve bir gün sonra MEB'den ilk resmi açıklama gelmiştir.

Milli Eğitim Bakanlığı geçtiğimiz yıl öğretmen atamalarının artık Şubat ayında yapılacağını belirtmişti. 2017 yılında yeni uygulandığından ve Şubat ayında üzere Toplam 20 Bin Öğretmen Ataması gerçekleşmiş olacak.

Bu kadrolara atanacak Öğretmenler Sözleşmeli Sınıfında Çalışacaklardır. Sözleşmeli öğretmenliğe atanmak isteyenlere en fazla 20 tercih hakkı verilecek olup Adaylar tercihleri dışına atanmayı kabul edip etmediklerini de belirlenecektir. Ataması yapılan sözleşmeli öğretmenler ile ilgili il ve ilçe milli eğitim müdürleri arasında sözleşme imzalanacak olup Atamaları kendilerine tebliğ edilenler tebliğ tarihini izleyen 15 gün içinde göreve başlayacaklardır.

Sözleşmeli öğretmenlerden 4 yıllık çalışma süresini tamamlayarak adaylık sürecinde başarılı olanlar, görev yaptıkları okulda öğretmen kadrolarına atanacak. Öğretmen kadrolarına atananlar, aynı yerde en az 2 yıl daha görev yapacak olup toplam 6 Yıl gibi bir süre aynı görev yerinde hizmet vermiş olacaklardır.

www.Kamupersonelialimi.com Ailesi olarak Şubat ayında atama haberleri yapmış ve yapılan haberlerin devamında alım haberi gelmektedir. Öğretmen atamaları ile ilgili alım kılavuzları yayınlandığında siz değerli takipçilerimizle paylaşılacaktır.

Kaynak:www.KamuPersoneliAlimi.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.