Bakandan Müjde 30 Bin Kişi İstihdam Edilecek

Bakandan Müjde 30 Bin Kişi İstihdam Edilecek

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü 30 Bin kişilik istihdam müjdesini verdi. Bakan Özlü Ülkemizdeki iş olanaklarının çok olduğunu ancak yerel bazda tam manasıyla gerçekleştirilemediğini söyledi. Yeni sanayi tesisleriyle 30 Bin kişinin iş bulacağı.

Sanayi Bakanı Özlü Hatay Hassa ilinde kurulacak olan OSB’ de kurulan sanayi tesisleriyle yaklaşık olarak 30 Bin işsizin istihdam edileceğini açıkladı. Organize Sanayi Bölgelerinin kurulmaları demek işsiz olanlara işsiz gençlerimize aş demek iş demek olduğunu söyledi.

Bu anlamda Hatay Hassa Organize Sanayi Bölgemiz yeni kuruluş aşamasında olduğundan bitimiyle beraber iş olanaklarının daha fazla olduğunu ve İŞKUR eliyle nitelikli meslek elemanlarının aranacağını şimdiden söyleye biliriz, denildi.

Bakan Özlü Hassa Organize Sanayi Bölgesinin katılım değerlerine işaret ederek, Bölgenin yüzde olarak 72 katılım payının olduğunu 10 üye ve Hatay İlinin yatırım izleme koordinasyon başkanlığının ise yüzde 10 olduğunu söyledi.

Hassa Belediye Başkanlığının ise  yüzdelik 12 payının olduğunu buna ilaveten 2 üyesi bulunan Kırıkhan İli Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığının oluşturduğunu bu rakamların geleceğe yön vereceği bilgisine yer verdi.

Ülkemiz açısından Organize Sanayi Bölgelerinin açılması demek yeni yeni fabrikaların ve üretimlerin demesi demek olduğunu anlamamız gerektiğini açıkladı.

Hatay Hassa’da açılacak olan Organize Sanayi Bölgesinin ülke ekonomisine katkılarının büyük olacağını ayrıca bölgeye sağladığı devasa istihdamla iş arayan gençlerin veya işsiz olan vatandaşlara bir nebze olsun rahatlama sağlayacağını aktardı.

Hassa bölgesinde açılacak olan OSB Organize Sanayi Bölgesinin Hatay ilinin en büyüğü olduğunu ve açılması halinde yaklaşık olarak 30 Bin kişinin istihdamı söz konusu olduğunu dile getiren Bakan Özlü şimdiden hayırlı olsun dedi.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.