Bakandan Mülakat Konusu Hakkında Önemli Açıklama

Bakandan Mülakat Konusu Hakkında Önemli Açıklama

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, son zamanlarda gündemde olan mülakatların kaldırılması konusu hakkında açıklamalarda bulundu. Sivas’ta Hizmet-İş Sendikası Sivas Şubesi’nde önemli açıklamalarda bulundu. İşte yeni dönemde mülakatlar kalkacak mı sorusunun.

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, memleketi Sivas’a Ramazan Bayramı bağlamında ziyaret etti son zamanlarda gündemde olan mülakat konusu hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Çoğu haber sitesinde Milli Eğitim Bakanlığı’nın sözleşmeli öğretmen alımında mülakatları kaldırdığı ifade ediliyordu.

Sivas’ta Hizmet-İş Sendikası’nda açıklamasını yapan Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz kendisinin daha önce mülakatlar hakkında böyle bir açıklama yapmadığını, bu tarz haberlere itibar edilmemesi gerektiğini vurguladı.

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz Binali Yıldırım’ın talimatıyla mülakatların daha da objektifleştirileceğini ve böylece mülakatlar konusunda kafalardaki soru işaretinin kalkacağını belirtti. Sözleşmeli personel alımında yapılan mülakatlar hakkında da açıklamalarda bulundu.

Bakan Yılmaz, sözleşmeli öğretmenliğin devam edeceğini, sözleşmeli öğretmenlikle beraber mülakatların da devam edeceğini belirtti. Mülakatı sadece Milli Eğitim Bakanlığı’nın yapmadığını aksine Sağlık Bakanlığı’nın da sözleşmeli personel alımında mülakata başladıklarını ifade etti.

Mülakat konusu hakkında İş İlanları Kariyer Haber Sitesi olarak hem Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ın açıklaması hem de Başbakan Binali Yıldırım’ın verdiği talimat hakkında yorumumuzu yapalım. Mülakatlar, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ın belirttiği gibi objektif olarak devam edecekse ve mülakata giren her aday için eşit sorular ve eşit kriterler yer alacaksa faydası olacaktır. Aksi takdirde mülakatlar, adaletli olmaktan çıkacak ve iyi personeller göreve alınamayacaktır.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.