Bakanın Açıkladığı 1500 ASDEP Personeli Alım Şartları

Bakanın Açıkladığı 1500 ASDEP Personeli Alım Şartları

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya Memur Adaylarını Yakından İlgilendiren Önemli Bir Açıklama Yaptı. Konuşmasında Bin 500 ASDEP Personeli Alımı Yapılacağını Bildiren Bakanın Bahsettiği Alımlarda ki Şartlar Belli Oldu.

Diyarbakır ilinde bulunan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Aile Bakanlığı 'nın verdiği bir çok hizmetle ilgili açıklamalar yapan Sayan ASDEP projesini bir adım daha ileri taşıyacaklarını vurguladı. Geçtiğimiz yıl 1500 ASDEP personeli alımı yapılmıştı. Bakanın bu açıklamasının ardından yeni Bin 500 personel alımı yapılacağı anlaşılmaktadır.

Bu aşamada memur adayları; ASDEP personelleri hangi statüde istihdam edilmektedir, Hangi şartlarda ASDEP personeli alımı yapılmaktadır. ASDEP personeli alımı için nereye ne zaman başvurabilirim gibi bir çok soru sormaktadır.

ASDEP personeli alım şartları: Adayların Türk vatandaşı olması gereklidir, Kanun gereği Kamu haklarından mahrum olmayanlar başvurabilir. Başvuru yapmak isteyen erkek adaylar için ise askerliğini yapmış olmak veya 1 yıl ve daha üstü süreyle tecilli olması gerekmektedir. Üniversitelerin Lisans düzeyinden Sosyal Hizmet, Psikoloji, Sosyoloji, Çocuk Gelişimi, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık, Aile ve Tüketici Bilimleri bölümleri mezunları başvurabilecektir. Adaylarda aranan bir diğer şart ise Kamu Personeli Seçme Sınavlarında (KPSS), KPSS P3 puan türünden en az 60 (altmış) puan almış olması gereklidir. İl bazında alımların yapıldığı ilanlara o ilde en az 6 ay ikamet edenler alınmaktadır.

ASDEP personelleri firma aracılığıyla istihdam edilmektedir. Kamu personeli statüsünde olmayan alımlarda alınan kişiler taşeron işçi statüsünde çalıştırılmaktadır.

Alımlarda ikamet şartı yer aldığı için adayların bulundukları illerin Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü resmi internet sitelerini takip etmeler gereklidir. Alımlar Türkiye geneli birbirinden bağımsız olarak yayınlanan ilanlar ile yapılmaktadır.

İhale şartlarını kazanan firma tarafından İşkur aracılığıyla yayınlanan ilanlara başvurular alınmaktadır. Müracaat edenler arasından 4 katı aday KPSS puan sıralamasına göre belirlenerek Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü 'ne bildirilerek işlem başlamaktadır. Bu aşamadan sonra mülakatlar yapılmakta olup, yapılan sözlü sınav sonucuna göre kazananlar belirlenmektedir.

Kaynak:www.KamuPersoneliAlimi.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum