Bakanlar Kurulu Sıcak Gündem Ohal ve Kamu Görevlileri

Bakanlar Kurulu Sıcak Gündem Ohal ve Kamu Görevlileri

Bakanlar Kurulu Toplantısının Ardından Hükümet Sözcüsü ve Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, OHAL ve Kumu Görevlileri hakkında açıklamalarda bulundu.

Kurtulmuş Görevden Alınan FETÖ’cüler için Konuştu: Bakanlar Kurulu Toplantısının ardından konuşan Hükümet Sözcüsü Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş gazetecilere açıklama yaparak şunları söyledi.Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş 15 Temmuz 2016 Cuma günü “FETÖ nün işlemiş olduğu darbe girişimi tarihimize kara bir leke olarak geçmiştir, dedi ve ekleyerek Cumhuriyet tarihimizin en karanlık gününü yaşayan milletimiz bilmelidir’ ki binlerce yıllık medeniyetimizde böylesi bir olayla karşılaşmayan coğrafyamız içinde barındırdığı vatan evladı olarak görünenler tarafından yapılan Meclisimizi bombalayıp vatandaşlarımıza katliam yapanların hesabını mutlaka vereceğini ancak bunların içerisinde masumların canlarının yanmayacağını adaletli olacaklarını, hiçbir masumun burnu dahi kanamadan hassasiyetle yürüttüğümüz soruşturmalardan kuşku duymamalıdır, dedi.

FETÖ Soruşturması ve Memurlar: İmzasız ihbarlar değil asılsız ihbarların da büyük bir suç olduğunu herkesin bilmesi gerekiyor. Sırf husumeti var ya da geçmişte aralarında herhangi bir mesele geçmiş bir mektup yazayım da şunu şikayet edeyim, demenin de bedeli olduğunu herkes bilmelidir. Vatandaşlarımızdan özel istirhamımdır, lütfen suçsuz ve günahsız olan insanları şikayet etmeyin ettiğiniz taktir’ de sonuçlarına katlanacağınızı bilmeniz gerekmektedir, dedi.

Görevden Alınan Memurlar: Başbakanlık bünyesinde “FETÖ” ile mücadele kapsamında açığa alınan ve görevden uzaklaştırılanlar için kurulan merkez oluşturuldu. Somut kriterleri artık kamuoyu da biliyor 7 - 8 tane somut kıstas var. Bu kıstaslara uygun bir şekilde bu insanlar görevden uzaklaştırılmışlar mı uzaklaştırılmamışlar mı bunlar tespit edilecek. Ayrıca gerekli görülen dosyalarda detaylı çalışmalar yapılacak. Yani somut olarak bu tür şeyler yok subjektif bir takım değerlendirmeler yapılmışsa bunlarla ilgili çalışmalar yapılacak ve objektif bir biçimde bakarak varsa bir haksızlık ortadan kaldırılmaya çalışılacak dedi.

Görevden Alınacak Kamu Görevlileri: FETÖ PYD terör örgütünün 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında çıkarılan KHK ile öncelikle bu terör örgütü mensupları ve PKK ile bağlantılı olan Kamu Görevlileri için ihraç edileceğini açıklayan Hükümet Sözcüsü ve Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş açığa alınacakların ( Meslekten İhraç Edileceklerin ) tam listesi Resmi Gazetede yayınlanacaktır, bilgisi verdi.

OHAL Son Durum: Hükümet Sözcüsü Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş Bakanlar Kurulumuzda Olağan Üstü Hal’in uzatılıp uzatılmaması ile ilgili olarak gündemimize gelmemiştir, dedi.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.