Bakanlığa GİH 7-9 Derece Kadrolu 75 Memur Alımı Online Başvuru Sona Eriyor

Bakanlığa GİH 7-9 Derece Kadrolu 75 Memur Alımı Online Başvuru Sona Eriyor

Dışişleri Bakanlığı bünyesinde olmak üzere güncel ve yeni kadrolara başvurular 75 kontenjan için tamamlanıyor. Dışişleri memur atama başvuru süreci, detaylar ve tüm şartları bu yazımızda bulabilirsiniz.

Dışişleri Bakanlığı tarafından güncel kamu memur alımı 75 kontenjan için tamamlanıyor. GİH sınıfı kadrolu memur atama başvurularına dair gerekli tüm detayları, süreci ve şartları İŞ İLANLARI KARİYER olarak bu yazımızda hazırladık. İşte Genel İdari Hizmetler GİH sınıfı 7 ve 9. Derece kadrolara 75 memur atama başvuruları ve tüm detaylar.

Dışişleri Bakanlığı memur alımı başvuru genel şartları

Dışişleri Bakanlığı bünyesinde olmak üzere “Aday Konsolosluk ve İhtisas Memurluğu” için başvurular Genel İdari Hizmetler sınıfı 7. ve 9. Derecelere olacak. Başvuru için 657 sayılı DMK’taki şartları taşımak, 1 Ocak 2022 tarihi itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak, en az 4 yıllık eğitim verilen fakültelerinden mezun olmak gerekmektedir.

Memur atama başvuru branşları

Dışişleri Bakanlığı 75 memur alımı başvuru kontenjanları: 50 İngilizce, 15 Almanca, Fransızca, 2 Rusça, 2 Arapça, Farsça, 3 İspanyolca, İtalyanca, Portekizce, 2 Çince, Japonca, 1 Yunanca için olacak.

Kamu personel alımı başvuru süreci

Aday Konsolosluk ve İhtisas Memurluğu alımı için 75 kadroya başvurular 12 Ağustos 2022 tarihine kadar yapabileceklerdir. Dışişleri Bakanlığı memur atama başvuru gerekli tüm detayları ve işlemleri hemen aşağıdaki başvuru ekranı ve başvuru kılavuzundan inceleyebilirsiniz.

Tıkla HEMEN GÖZ AT! https://isilanlarikariyer.com/d/file/disisleri-bakanligi-180-memur-alimi.pdf

Başvuru ekranı.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.