Bakanlık 2 Branşta Kadrolu Memur Alımı Online Başvuruları Alıyor

Bakanlık 2 Branşta Kadrolu Memur Alımı Online Başvuruları Alıyor

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından ulaştırma ve haberleşme uzman yardımcılığı ile denizcilik uzman yardımcılığı alımı online başvuruları alınıyor. İşte sürece dair tüm detayların yer aldığı yazımız.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Bakanlık bünyesinde genel idare hizmetleri GİH sınıfında 8’inci ve 9’uncu derecede kadrolu memur alımı yapılıyor. Bakanlık tarafından 7 Ulaştırma ve Haberleşme Uzman Yardımcısı ile 3 Denizcilik Uzman Yardımcısı kadrosuna personel alımı yapılacak. İşte başvurulara dair tüm detaylar.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı başvuru genel şartları

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinde yer alan genel şartları taşımak gerekiyor. Başvuru için T.C. vatandaşı olmak, askerlikle ilişiği olmamak, sınavın yapılacağı 2023 yılının Ocak ayının ilk günü itibariyle 35 yaşını doldurmamış olmak gerekiyor. KPSS'den en az 60 puan istenirken, YDS'den alanlarına göre 70 ve 80 puan şartları var.

Kamu personel alımı başvuru mezuniyetler

Denizcilik Uzman Yardımcısı alımına başvurularda 2 kadro için Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği lisans programından mezun olmak, 1 kadro için Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği lisans programından mezun olmak,

Ulaştırma ve Haberleşme Uzman Yardımcısı alımına başvurularda 4 kadro için Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Bilişim Sistemleri Mühendisliği, Elektrik Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Endüstri ve Sistem Mühendisliği, Fizik Mühendisliği, Matematik Mühendisliği, Yapay Zekâ ve Veri Mühendisliği, Yapay Zekâ Mühendisliği, Geomatik Mühendisliği, Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Mühendisliği lisans programlarının birinden mezun olmak, 3 kadro için Herhangi bir lisans programından mezun olmak gerekiyor.

Memur alımı başvuru süreci

Adaylar başvurularını 28 Ocak’a kadar aşağıdaki ekran üzerinden online olarak yapabileceklerdir. Başvurular için adayların sadece 1 hakkı bulunmaktadır. 

 

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
4 Yorum