Bakanlık 2 Şehirde Kadrolu Yeni Memur Alımı Online Başvuruları

Bakanlık 2 Şehirde Kadrolu Yeni Memur Alımı Online Başvuruları

Hazine ve Maliye Bakanlığı bünyesinde 2023 yılı açıktan memur alımı başvuruları alınıyor. Sürece dair tüm detayları bu yazımızda bulabilirsiniz. İşte gerekli başvurular ve online başvurular.

Kamu personel alımı güncel memur alımı başvuruları kapsamında Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından başvurular alınıyor. Kamu memur atamasına kimler başvurabilir? 50 Hazine ve Maliye Uzman Yardımcısı kadroları için gerekli süreci, şartları ve tüm detayları bu yazımızda bulabilirsiniz.

Kamu memur alımı şartları

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartları taşımak, giriş sınavının yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibariyle otuz beş yaşını doldurmamış olmak (1 Ocak 1988 tarih ve sonraki doğumlular başvurabilecektir), 2021 veya 2022 yıllarında KPSS’den en az 75 puana sahip olmak, e-YDS) İngilizce, Almanca, Fransızca dillerinin herhangi birinden en az (C) puanına sahip olmak, Hazine ve Maliye Uzman Yardımcılığı Giriş Sınavına iki defadan fazla katılmamış olmak gerekiyor.

Hazine ve Maliye Bakanlığı personel alımı mezuniyetler

Hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler, mimarlık, mühendislik, fen-edebiyat, iletişim fakülteleri mezunları başvurabilir. İşte kontenjanlar:

Ankara: 4 Hukuk,  11 İstatistik,  7 İşletme, İktisat, Maliye, Muhasebe, Çalışma Ekonomisi Ve Endüstri İlişkileri, Uluslararası İlişkiler, 7 Ekonometri, 3 Elektrik Elektronik Mühendisliği, 7 Bilgisayar Mühendisliği, 4 Endüstri Mühendisliği.

İstanbul: 1 Hukuk, 2 Ekonometri, 2 Bilgisayar Mühendisliği, 2 Endüstri Mühendisliği.

Kadrolu memur alımı başvuru tarihleri

Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından güncel memur alımı için süreç 27 Ocak’a kadar yapılabilir. Adaylar başvurularını yapabilirler. Sürece dair tüm detayları hemen bu kılavuzda ve başvuru ekranı üzerinden yapabilirsiniz.

Tıkla HEMEN GÖZ AT! https://isilanlarikariyer.com/d/file/hazine-ve-maliye-bakanligi-memur-alimi.20221220211343.pdf

Başvuru ekranı.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.