Bakanlık 8 Unvanda 419 Kamu Personel Alımı! Başvuru Ekranı

Bakanlık 8 Unvanda 419 Kamu Personel Alımı! Başvuru Ekranı

Adalet Bakanlığı bünyesinde 8 farklı unvanda olmak üzere 419 kamu personeli alımı başvuruları alınıyor. Başvuru süreci, iş ve tüm işlemlerini hemen bu yazımızda bulabilirsiniz. İşte detaylar.

T.C. Adalet Bakanlığı Bakanlık merkez ve merkez atamalı taşra teşkilatı sözleşmeli personel alımı yapıyor. Aşçı, Kaloriferci, Hizmetli, Koruma ve Güvenlik Görevlisi, Teknisyen, Tekniker, Mühendis ve İstatistikçi alımları yapılıyor. 419 pozisyona personel alımı başvuru detaylarını ve tüm süreci bu yazımızda bulabilirsiniz.

Adalet Bakanlığı memur alımı başvuru şartları nelerdir?

Başvuru için adayların 657 DMK’daki şartları taşıması, askerlikle ilişiği olmaması, T.C. vatandaşı olması ve KPSS’den tüm unvanlarda en az 70 ve üzeri alması şartları var.

Kamu personeli alımı mezuniyetler

Destek Personeli (Aşçı) alımı için lise veya üniversitelerin aşçılık veya dengi bölümü mezunu olması gerekiyor. Sertifika şartıyla en az lise veya dengi okul mezunu olup MEB onaylı aşçılık sertifikası, ustalık belgesi veya dengi sertifikaya sahip olanlar başvurabilir.

Destek Personeli (Kaloriferci) alımı için en az lise veya dengi okul mezunu olmak,

Halk eğitim müdürlüklerinden veya diğer resmî kurum veya kuruluşlardan alınan “doğalgaz yakıtlı kalorifer ateşçisi” sertifikasına sahip olmak,

Destek Personeli (Hizmetli) alımı için en az lise veya dengi okul mezunu olmak,

Destek Personeli (Şoför) alımı için en az lise veya dengi okul mezunu olmak, E sınıfı sürücü belgesine sahip, yeni tip D sınıfı sürücü belgesine sahip olmak,

Koruma ve Güvenlik Görevlisi alımı için en az lise veya dengi okul mezunu olmak, özel güvenlik görevlisi kimlik kartına (silahlı ibareli) sahip olmak, 30 yaşını bitirmemiş olmak, erkeklerde 170 cm, kadınlarda 160 cm’den kısa boylu olmamak,

Teknisyen alımı için en az meslek liseleri veya teknik liselerin ilgili bölümlerinden mezun olmak,

Tekniker alımı için en az meslek yüksekokullarının ilgili bölümlerinden mezun olmak,

Mühendis alımı için en az dört yıllık lisans eğitimi veren fakültelerin ilgili bölümlerinden mezun olmak,

Diğer Teknik Hizmet Personeli (İstatistikçi) alımı için İstatistik lisans bölümünden mezun olmak gerekiyor.

Sözleşmeli memur alımı başvuru süreci

Adalet Bakanlığı memur alımları için başvurular 11 Mayıs’a kadar sürecek. Adaylar başvuru iş ve işlemlerini hemen aşağıdaki “başvuru ekranı” üzerinden yapabileceklerdir. Adayların başvuru işlemi tamamlandıktan sonra “Başvurularım” ekranından başvurularının tamamlanıp tamamlanmadığını kontrol etmeleri gerekmektedir. “Başvuru Alındı” ibaresinin mutlaka görülmesi gerekiyor.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum