Bakanlık Açıkladı Ramazan Bayramı Tatili 7 Güne Çıkarıldı

Bakanlık Açıkladı Ramazan Bayramı Tatili 7 Güne Çıkarıldı

Ramazan Bayramı tatili bilindiği üzere 24 Haziran 2017 arafe günü başlayacak olup 28 Haziran 2017 tarihinde sona ererek göreve başlanacaktı. Ancak flaş bir gelişme ile Milli Eğitim Bakanı mesleki çalışma programlarının sürmesi nedeni ile devam etmesi bek.

Ramazan Bayramı sonrası mesleki çalışma programlarının devamı ve öğretmenlerin seminer döneminin 1 Temmuz 2017 tarihine kadar süreceğinden bayram sonrası Çarşamba, Perşembe ve Cuma günü olmak üzere toplamda 3 gün seminer bulunmaktaydı.

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı tiwitter hesabından yaptığı açıklama ile öğretmenlerin kalan 3 günlük seminer çalışmalarına ilişkin olarak, Sayın Bakanımızın onayları ile bu çalışmaları idari izinli sayılacak olup öğretmenlerin Ramazan Bayramı tatili 9 güne çıkartılmıştır.

Sosyal medya üzerinden MEB Müsteşarı Tekin yapmış olduğu açıklama ile eğitim çalışanlarının 9 günlük tatilini duyurdu. Bu duyuru ile ilgili olarak eğitim sendikaları ve konfederasyonları açıklama yaparak Milli Eğitim Bakanlığımız yerinde bir karar almıştır, denildi. Bakanlığımızın öğretmenlerimize yönelik müjdeli karar kamu oyuna sunulduğu açıklamaları yapıldı.

Öte yandan Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin Twitter hesabından ( Değerli arkadaşlar – Sn. Bakanımızın onayı ile seminer döneminin bayram sonrası devamı neticesinde kalan 3 günü idari izin uygulayacağız inş. Hayırlı olsun) yazılı açıklama yaptı.

Bayram tatili Diyanet işleri Başkanlığı dini günler takvimine göre 25 Haziran Pazar günü başlayarak toplamda 3 gün sürecek. Resmi internet sitesinde yazılı açıklamada bulunan Diyanet işleri Başkanlığı Kurban Bayramı bu şekilde Cuma gününden itibaren tatil planı yapan veya yapmak isteyenler için toplam 4 güne çıkmış olacağı bilgisine yer verildi.

Ramazan bayramı sonrası ardından Kurban Bayramının 1 Eylül Cuma günü başlayacak olup Cuma, Cumartesi, Pazar ve Pazartesi günlerine denk geldiğinden Kamu kurum ve kuruluşlarında görevli kamu personellerinin 2 gün tatili olacağı vurgusu yapıldı.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.