Bakanlık GİH Sınıfı 7-9. Derece Kadrolu 75 Memur Alımı Online Başvuru Son

Bakanlık GİH Sınıfı 7-9. Derece Kadrolu 75 Memur Alımı Online Başvuru Son

Dışişleri Bakanlığı bünyesinde olmak üzere yeni kadrolara memur personel alımı başvuruları tamamlanıyor. Kadrolu 75 memur alımına kimler başvurabilir? İşte sürece dair tüm detayların yer aldığı haberimiz.

Dışişleri Bakanlığı tarafından 75 kadrolu memur alımı için başvurular tamamlanıyor. Bakanlık 75 Aday Meslek Memuru alımı yapacak. Genel İdari Hizmetler GİH sınıfı 7 ve 9. Derece kadrolara başvuru süreci, şartları ve gerekli tüm detayları bu yazımızda İŞ İLANLARI KARİYER olarak hazırladık. İşte süreç ve tüm detaylar.

Memur personel alımı başvuru genel şartları

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu DMK’daki şartları taşımak, 1 Ocak 2022 itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak gerekmektedir. Ayrıca diğer mezuniyetlere dair tüm hususları ve şartları bu yazımızda bulabilirsiniz.

Dışişleri Bakanlığı memur alımı kontenjanları nelerdir?

Bakanlık bünyesinde alım yapılacak branşlar ve kontenjanları şu şekildedir: 50 İngilizce, 15 Almanca, Fransızca, 2 Rusça, 2 Arapça, Farsça, 3 İspanyolca, İtalyanca, Portekizce, 2 Çince, Japonca, 1 Yunanca için toplamda 75 kadro var.

Memur alımları başvuru mezuniyetler

Başvuru için uluslararası ilişkiler, siyaset bilimi, kamu yönetimi, iktisat, işletme, maliye, finans, çalışma ekonomisi, tarih, sosyoloji, halkla ilişkiler ve tanıtım, psikoloji bölümlerinden mezun olmak şartı var. Ayrıca ile bu bölümlerden herhangi birinin müfredatında yer alan derslerin en az yüzde seksenine sahip olan diğer bölümlerden ya da hukuk fakültelerinden mezun olanlar başvurabilir. Öte yandan sosyal bilimler alanında veya mühendislik fakültelerinde en az 4 yıllık lisans eğitimi yapmış olup, uluslararası ilişkiler, siyaset bilimi, kamu yönetimi, hukuk ve iktisat alanlarında lisansüstü eğitim yapılmış olması şartı da var.

Kamu personel alımı başvuru süreci

Dışişleri Bakanlığı bünyesinde 75 kadroya başvuru için süreç 29 Temmuz 2022 tarihi dahil olmak üzere yapılabilecektir. Aday Meslek Memurluğu alımı için başvurulara dair gerekli tüm başvuru hususlarını aşağıdaki başvuru ekranı ve kılavuzu üzerinden hemen inceleyebilirsiniz.

Tıkla HEMEN İNCELE! https://isilanlarikariyer.com/d/file/disisleri-bakanligi-180-memur-alimi.pdf

Başvuru ekranı.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.