Bakanlık iş ilanları 200 kadrolu personel alımı başvuru kılavuzu

Bakanlık iş ilanları 200 kadrolu personel alımı başvuru kılavuzu

Sağlık Bakanlığı bünyesinde yapılacak olan kamu personeli alımları için yayımlanan istihdam ilanlarında yer alan bilgilere göre; KPSS sonucuna göre ÖSYM tarafından 200 kadrolu personel alımı yapılacağı ilan edildi. Detaylar haberimizde…

Kamu personeli alımı, memur alımı, sözleşmeli personel alımı ve kadrolu personel alımı alanlarından yayımlanan istihdam ilanlarında yer alan bilgilere göre; Sağlık Bakanlığı bünyesinde 200 kişilik alım yapılacaktır.

Bakanlık personel alımı kapsamında merakla beklenen ve özellikle Resmi Gazeteden yayımlanan ilanların büyük bir ilgi ile takip edildiği duyurular dahilinde; kamu ilan platformu aracılığı ile Sağlık Bakanlığı personel alım ilanı yayımlanmıştır.

T.C. Sağlık Bakanlığı Merkez Ve Taşra Teşkilatı Hizmet Birimlerinde İstihdam Edilmek Üzere 200 Kadrolu Personel Alım İlanı başlığı ile çıkılan ilanda adayların başvuru şartlarına yer verilmezken; görev yeri ve başvuru süreci hakkında bilgilendirme yapılmıştır.

Yapılan açıklamada yer alan bilgilere göre; Sağlık Bakanlığı merkez ve taşra teşkilatı hizmet birimlerinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4 üncü maddesinin (A) fıkrası kapsamında istihdam edilmek üzere olduğu beyan edilen personel alımları için; Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) sonucunun dikkate alındığı sıralama usulü ile ÖSYM tarafından yapılacak merkezi yerleştirme personel alımlarını tamamlayacaktır.

Adaylar istihdam edilirken; ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeylerinde mezuniyetine sahip oldukları derecelere göre tasnif edilecektir. İlgili alımlar dahilinde toplam 200 personel alınacağı bilgisi ilan edilmektedir.

Ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeylerinde tercih yapacak olan adaylar için hazırlanan kadroların bulunduğu KPSS-2020/11 Tercih Kılavuzu adaylar için asıl kılavuz olup; ilgili kılavuz ÖSYM’nin internet sitesi üzerinden yayınlanacaktır.

Tercih işlemleri sırası için sunulan bilgilere göre; lisans düzeyindeki kadrolara ait olmak üzere; 2018-KPSS Lisans geçerli olup; ön lisans ve ortaöğretim düzeyindeki kadrolar için 2018-KPSS Ortaöğretim ve ayrıca 2018-KPSS Ön Lisans sınav sonuçlarının istihdam sürecinde etkili olacağı beyan edilmiştir.

Yapılan kamuoyu bilgilendirme açıklamasında yer alan ifadelere göre; adayların tercih yapacakları tarihler belli olup; 10 Eylül – 16 Eylül 2020 tarihleri arasında ÖSYM’nin internet sitesi üzerinden T.C. Kimlik Numarası ve şifresini girerek her aday işlemlerini tamamlayabilecektir.

bakanlik-is-ilanlari-200-kadrolu-personel-alimi-basvuru-kilavuzu.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

Editör

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum