Bakanlık Kadrolu 250 Kamu Personeli Alımı! Kontenjan Dağılımı

Bakanlık Kadrolu 250 Kamu Personeli Alımı! Kontenjan Dağılımı

Kamuya 2021 yılı yeni 250 memur alımı yapacak. Adaylar 250 kadroya başvuruların alınacağı açıklandı. İşte 250 memur alımı kontenjanları ve tüm detaylar.

Bakanlık bünyesinde 2021 yılı kadrolu memur alımları kapsamında 250 kadroya başvurular alınacak. Aile ve Çalışma Bakanlığı 250 kadro için Genel İdari Hizmetler GİH sınıfı memur alımları yapılacak. Adaylar yeni memur alımları için gün sayarken, açıklanan kadrolara başvuruların açılması için ilan sürecinin başlatılmasını bekliyoruz. İşte kontenjanlara dair tüm detaylar:

Kadrolu 250 Memur Alımı Branş Dağılımı

Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi,

Bilgi ve Belge Yönetimi,

Basın Yayın,

Fizik Mühendisliği,

Gazetecilik,

Gerontoloji,

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon,

İnşaat Mühendisliği,

İletişim,

Mimarlık,

Peyzaj Mimarlığı,

Şehir ve Bölge Planlama,

Makine Mühendisliği,

Orman Mühendisliği,

Ziraat Mühendisliği,

Eğitim Programları ve Öğretmenliği,

Eğitim Yönetimi ve Planlama,

Radyo, Sinema ve Televizyon ile Sağlık Yönetimi alanlarında 250 kadrolu memur alınacak. GİH sınıfı 8. Derece kadrolar için başvuruların bir an önce başlatılması için zaman zaman hatırlatma yaparak konuyu gündemde tutmayı sürdürüyoruz.

Kontenjan Dağılımı

35 memur alımı İktisat, Ekonomi, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri alanlarında olurken 35 memur alımı Hukuk alanında olacak. 30 memur alımı İstatistik, Ekonometri alanlarında olurken 30 memur alımı Kamu Yönetimi, Uluslararası İlişkiler, Siyaset Bilimi alanlarında olacak. 25 memur alımı Psikoloji, Psikolojik Danışma ve Rehberlik alanlarında olurken 20 memur alımı Sosyal Hizmet alanında olacak.

15 memur alımı Maliye, Muhasebe alanlarında olurken 10 memur alımı Sosyoloji alanında, 10 memur alımı İşletme, Endüstri Mühendisliği alanlarında, 10 memur alımı da Çocuk Gelişimi ve Eğitimi, Özel Eğitim Öğretmenliği alanlarında olacak. 7 memur alımı Mütercim Tercümanlık, Türk Dili ve Edebiyatı, İngiliz Dili ve Edebiyatı alanlarında olacak.

 5 memur alımı Gerontoloji, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon, Sağlık Yönetimi alanlarında, 5 memur alımı Basın Yayın, Gazetecilik, İletişim, Radyo, Sinema ve Televizyon alanlarında, 5 memur alımı Eğitim Programları ve Öğretmenliği, Eğitim Yönetimi ve Planlama, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi, Bilgi ve Belge Yönetimi alanlarında olacak.

5 memur alımı Fizik Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Orman Mühendisliği, Ziraat Mühendisliği alanlarında olacak. 3 memur alımı Mimarlık, Peyzaj Mimarlığı, Şehir ve Bölge Planlama alanlarında olacak.

Başvuru Kılavuzu önümüzdeki günlerde yapılacak açıklaması gelmiş falan 2021 Nisan ayı itibarıyla henüz açıklanan kadrolara başvurular başlatılmamıştı. Konunun ve alımların başlatılması için gündemde tutmaya devam ediyoruz.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
6 Yorum