Bakanlık Kadrolu Yeni Memur Alımı Başvuru Kılavuzu Yayımladı (Temmuz Ayı)

Bakanlık Kadrolu Yeni Memur Alımı Başvuru Kılavuzu Yayımladı (Temmuz Ayı)

Kültür ve Turizm Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanlığı tarafından müfettiş yardımcılığı giriş sınavı ilanı yayımlandı. Bakanlık bünyesinde kadrolu memur alımı başvuruları alınacak. Sürece dair tüm detaylar bu yazımızda yer alıyor.

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından “Genel İdare Hizmetleri” GİH sınıfından münhal Müfettiş Yardımcılığı kadrolarına giriş sınavı ile 5 adet Müfettiş Yardımcısı alınacaktır. Kadrolu memur atama başvuru süreci ve gerekli tüm detayları İŞ İLANLARI KARİYER olarak bu haberimizde bulabilirsiniz. İşte detaylar.

Sözleşmeli memur alımı genel başvuru şartları

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinde yazılı genel şartları taşımak gerekiyor. Bu kapsamda;

2020 ve 2021 yıllarında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavlarının (KPSS A Grubu) birinden Hukuk, Siyasal Bilgiler, İktisat, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler Fakülteleri mezunları için KPSSP48 puan türünden 80 ve üzerinde puan almış olmak kaydıyla en yüksek puan almış 75 kişi içerisinde yer almak,

Sağlık durumu her türlü iklim ve yolculuk koşullarına elverişli olmak,

Giriş sınavının yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olmak,

Müfettiş yardımcılığı sınavına daha önce birden fazla katılmamış olmak gerekiyor.

Kadrolu memur alımı başvuru mezuniyetleri

Üniversitelerin en az dört yıllık lisans eğitimi veren Siyasal Bilgiler, Hukuk, İktisat, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler fakültelerinden ya da bunlara denkliği yetkili makamlar tarafından kabul edilen yurt dışındaki fakülte veya yüksekokullardan birisini bitirmiş olmak gerekiyor. İşte sürece dair tüm detaylar.

Kültür Bakanlığı memur alımı süreci

Kültür ve Turizm Bakanlığı memur alımı için başvurular 18 Temmuz ile 27 Temmuz 2022 tarihleri arasında yapabileceklerdir. İşte sürece dair tüm detayları hemen aşağıdaki başvuru kılavuzunda bulabilirsiniz. İşte detaylar:

Tıkla HEMEN İNCELE! https://isilanlarikariyer.com/d/file/kultur-bakanligi.20220628220549.pdf

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.