Bakanlık Sonuçları Açıkladı! Mülakata Giren Tüm Adaylar Kazandı

Bakanlık Sonuçları Açıkladı! Mülakata Giren Tüm Adaylar Kazandı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bünyesinde yapılan sınav sonuçları açıklandı. Mülakat sınavına giren tüm adaylar başarılı oldu. KPSS adayları aynı şekilde ya mülakat uygulamasının kaldırılmasını ya da tam puan verilmesini talep ediyor.

 

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından 14 Haziran 2022 Salı günü itibarıyla “Unvan Değişikliği Sözlü Sınav Sonuçları” açıklandı. Bakanlık bünyesinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/A maddesine göre görev yapan ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Personeli Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliği usul ve esasları çerçevesinde yapılan yazılı sınavda başarılı olan personelin sözlü sınav sonuçları açıklandı.

Mülakatta tüm adaylar başarılı oldu

Mülakat sınavına giren adayların tamamı BAŞARILI oldu. Sadece 1 aday avukatlık unvanında mülakat sınavına girmediğinden dolayı başarısız olarak kayıtlara geçti. Darısı tüm personel alımlarında mülakatın kaldırılması.

KPSS adayları mülakatın tamamen kaldırılmasını istiyor

Kamu personeli alımlarında gerek sözleşmeli gerek kadrolu branşlar için tüm alanlarda mülakatın kaldırılması en büyük beklenti. Bu kapsamda Çevre Bakanlığı bünyesindeki tüm çalışanlara mülakatta başarılı olarak değerlendirerek güzel bir uygulamaya vesile olmuştur. Çünkü bazı bakanlıklarda unvan değişikliği ve görevde yükselme mülakat sınavlarında adaylar başarısız sayılabilmektedir ve bu da adayların tepkisine yol açmaktadır.

KPSS ile ve mülakatsız atamalar sadece merkezi memur alımlarında değil KAMUDA tüm alanlarda olması elzemdir. KPSS adaylarının ve kamu çalışanlarının bu haklı taleplerinin göz ardı edilmeyeceğini umuyoruz.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı unvan değişikliği mülakat sonuçları

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği ÇSİB bünyesinde açıklanan unvan değişikliği sonuçlarındaki kadrolar şunlardır: Mühendis, Mimar, Şehir Plancısı, Avukat, Kimyager, Tekniker, Teknisyen, Biyolog kadroları için sonuçlara aşağıdaki bağlantıdan erişim sağlayabilirsiniz.

Mülakat sonuçları.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
5 Yorum