Bakanlık, üniversite ve kurumlar için yüksek maaşla 146 personel alım ilanı

Bakanlık, üniversite ve kurumlar için yüksek maaşla 146 personel alım ilanı

Türkiye genelinde kamu personeli alımı için bakanlık, üniversite ve konsolosluk bünyesinde yapılacak olan memur alımlarına dair güncel başvuru kılavuzları yayımlandı. Başvuru süreci ve yüksek maaşı olan işe alım detayları haberimizde…

Kamu kurum ve kuruluşları tarafından yapılacak olan personel alımlarına dair ilan edilen; kamu personeli ve sözleşmeli personel alımları güncel başvuru kılavuzları yayımlandı. Adaylara başvuru şartları sunuldu.

4 Kurumda 146 Personel Alımı

Üniversite ve bakanlıklar dahilinde yapılacak olan personel alımları için 146 kişilik kontenjan açıldı. Cidde Başkonsolosluğu tarafından 1 personel alımı yapılacak olup; Ankara Üniversitesi 134 işçi alımı, Şırnak Üniversitesi 1 personel alımı ve Enerji Bakanlığı 10 sözleşmeli personel alımı yapacaktır.

Cidde Başkonsolosluğu tarafından 1 kişilik kontenjan ile sözleşmeli personel alımı yapılacaktır. Alımın sekreter unvanı ile yapılacağı beyan edilirken; 46 yaşından gün almayan, en az lise veya dengi okulları ile bu okullarla eşdeğer olduğu Milli Eğitim Bakanlığınca onaylanmış yabancı okullardan mezun olan, Arapça ve Türkçe bilen adayların başvuruları kabul edilecektir. Madinah Road, Al-Arafat St., Al-Hamra Dist., Cidde / SUUDİ ARABİSTAN adresine 22 Ekim 2020 Perşembe günü mesai bitimine kadar başvurular yapılacaktır.

Ankara Üniversitesi tarafından yapılacak olan 134 işçi alımı için İŞKUR aracılığı ile sürekli işçi alımı başlığıyla personel alımı yapılacağı açıklandı. 12 Ekim 2020 tarihinde başlayan başvurular için 16 Ekim 2020 tarihine kadar İŞKUR üzerinden online başvuru yapmak mümkün olacaktır. Adayların iki ay süre ile deneme sürecine tabi tutulacağı ve başarılı olan adayların sürekli işçi unvanı ile istihdam edilecekleri beyan edilmektedir.

Şırnak Üniversitesi personel alımı için İç Denetçi unvanı ile 1 kişi alınacağı açıklandı. Adayların 5. Dereceden kadrolu alım için başvuru yapacağı ve başvuru işlemlerini 12 Ekim’den itibaren en geç 26 Ekim 2020 tarihine kadar Şırnak Üniversitesi Personel Daire Başkanlığına şahsen ya da posta yoluyla iletmesi gerekmektedir.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Personel Alımı için 30 Bin 147 TL maaş verilecektir. 7.536 TL sözleşme ücretinin 4 katı tutarı olan 30.147 TL maaş ödemesi yapılacak olan alımlar için adayların 10 kişilik kontenjan ile sözleşmeli bilişim personeli alımı kategorisinden başvuru yapacağı ilan edildi.

26 Ekim 2020 tarihinde başlayacak olan alımlar için 6 Kasım 2020 tarihine kadar başvurular devam edecektir. Başvuru işlemleri  T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı'na posta yoluyla yapılacaktır.

İlanın detayına haberimizden erişebilirsiniz.

Kaynak:Haber Kaynağı

Editör

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.