Bakanlık Yeni Memur Alımı Başvuru Kılavuzu Yayımlandı (KPSS Şartsız)

Bakanlık Yeni Memur Alımı Başvuru Kılavuzu Yayımlandı (KPSS Şartsız)

İçişleri Bakanlığı tarafından sözleşmeli yeni kamu personel alımı başvuru kılavuzu yayımlandı. KPSS şartsız kamu memur personel alımı başvuru kılavuzu ve tüm şartları bu yazımızda bulabilirsiniz.

İçişleri Bakanlığı Bilgi Teknolojileri Genel Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilecek yazılı ve sözlü sınav başarı sırasına göre 9 Sözleşmeli Bilişim Personeli alınacaktır. Sözleşmeli kamu memur alımı başvuru süreci, şartları ve tüm detayları bu yazımızda İŞ İLANLARI KARİYER olarak hazırladık. İşte tüm bilgiler:

Sözleşmeli personel alımı maaş ve kontenjan detayları

1 kadro için Kıdemli .Net Yazılım Uzmanı alımı için 4 katına kadar,

1 kadro için Kıdemli .lava Yazılını Uzmanı alımı için 4 katına kadar,

1 kadro için Kıdemli .Net Yazılım Geliştirme Uzmanı alımı için 3 katına kadar,

1 kadro için Kıdemli Java Yazılım Geliştirme Uzmanı alımı için 3 katına kadar,

2 kadro için.Net Yazılım Geliştirme Uzmanı alımı için 2 katı,

1 kadro için Java Yazılım Geliştirme Uzmanı alımı için 2 katı,

2 kadro için İş Zekası Uzmanı alımı için 2 katı ücret ödemesi yapılacaktır. 1 kat ücret sözleşmeli bilişim personeli için 11 bin 488 TL’dir.

Kamu personel alımı genel şartlar ve mezuniyetler

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesinde belirtilen şartlan taşımak gerekiyor. KPSS şartı bulunmuyor. KPSS puanı olmayan veya belge ibraz etmeyen adayın KPSS puanı 70 olarak dikkate alınır hükmü gereği KPSS’siz de başvuru yapılabilir. Ayrıca mezuniyetler de şu şekildedir:

Fakültelerin dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik-elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kuramlarından mezun olmak,

Ayrıca diğer 4 yıllık eğitim veren fakültelerin mühendislik bölümlerinden, fen-edebiyat, eğitim ve eğitim bilimleri fakültelerinin, bilgisayar ve teknoloji üzerine eğitim veren bölümleri ile istatistik, matematik vc fizik bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak şartı var.

Kamu memur alımı başvuru süreci

Adaylar İçişleri Bakanlığı yeni memur alımı için başvurular 24 Haziran ile 30 Haziran 2022 tarihleri arasında olacaktır. Başvuru ekranı açılınca sizleri ayrıca bilgilendireceğiz. İşte sürece dair tüm detayların yer aldığı başvuru kılavuzu:

Başvuru kılavuzu.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
4 Yorum