Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu Açıktan Devlet Memuru Alımı Yapacak

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu Açıktan Devlet Memuru Alımı Yapacak

BDDK’ya memur ve mühendis alımları kapsamında başvuru ilanı yayımlandı. Memur alımı başvuru süreci ve kamu personeli alımı sürecine dair tüm detayları bu yazımızda hazırladık.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu BDDK açıktan devlet memuru alımı yapacak. BDDK açıktan memur alımlarına dair başvuru şartlarını ve sürecini bu haberimizde bulabilirsiniz. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu, “Memur” ve “Mühendis” kadrolarına memur alacak.

Başvuru Süreci

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu BDDK memur alımı için başvurular 9 Nisan 2021 tarihi saat 16.00’ya kadar yapılabilecektir.

Memur Alımı Genel Şartları

Türk Vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Askerlikle ilişiği olmamak, 5411 sayılı kanunda yer alan Bankacılık Kanunu 8’nci ve 26’ncı maddesindeki şartları taşıması ve bu kapsamda çalışması yasaklananlardan olmamak gerekiyor.

Mezuniyetler ve KPSS Şartı

6 Memur alımı için önlisans Adalet, adalet meslek eğitimi, adalet meslek yüksekokulu bölümlerinden birinden mezun olmak gerekiyor. KPSSP93 puan türünden en az 70 almak gerekiyor.

2 Memur alımı için Lisans Siyasal bilgiler, iktisadi ve idari bilimler, iktisat, işletme fakültelerine bağlı bölümlerden mezun olmak KPSSP3 puan türünden en az 80 almak gerekiyor.

4 Mühendis alımı için Lisans Bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği,  elektronik mühendisliği, elektrik-elektronik mühendisliği, elektronik ve haberleşme mühendisliği, mekatronik mühendisliği bölümlerinden mezun olmak gerekiyor. KPSSP3 puan türünden en az 70 almak gerekiyor.

Başvuru Kılavuzu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum