Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu Memur Alımı Başladı (Başvuru Ekranı)

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu Memur Alımı Başladı (Başvuru Ekranı)

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu bünyesinde 2022 yılı memur alımı başvuru ekranı açıldı. 5 Mayıs itibarıyla adaylar iş ve işlemlerini online olarak haberimizdeki hususlar çerçevesinde yapacaklar.

Bugün itibarıyla BDDK yeni memur alımı başvuru ekranı açıldı. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu güncel kamu personel alımı başladı. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu için 11 farklı KPSS puan türü ile başvuru yapılabilecek kadrolar için süreç başladı. İşte detaylar ve başvuruları.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu memur alımı (Genel Şartlar)

Başvuru için adayların Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması, kamu haklarından mahrum bulunmaması, askerlikle ilişiği olmaması, görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmaması gerekiyor.

Ayrıca BDDK memur alımında adayların Bankacılık Uzman Yardımcısı (Bankacılık Alanı) için 2020, 2021 KPSS’den P11 P27 P17 P28 P18 P33 P22 P38 P23 P47 P48 puan türlerinden en az 75 ve üzeri alması şartı da var. Diğer hususlara da aşağıdaki kılavuzdan erişim sağlayabilirsiniz.

Hangi bölüm mezunları başvuru yapabilir?

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu memur alımı için adayların Hukuk, Siyasal bilgiler, iktisadi ve idari bilimler, İktisat-İşletme fakültelerine bağlı bölümler ile bankacılık, bankacılık ve finans, istatistik, endüstri mühendisliği bölümleri lisans mezunu olması gerekiyor.

Ayrıca yukarıdaki bölümlerin yanı sıra bunlara denkliği YÖK tarafından onaylanmış yurt içindeki veya yurt dışındaki fakülte veya yüksekokullardan mezun veya belirtilen alanlarda lisansüstü eğitim yapmış olanlar da başvuru yapabilir.

BDDK memur alımı başvuru ekranı

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu Mayıs ayı memur alımı başvuruları 5 Mayıs ile 16 Mayıs 2022 tarihlerinde olacak. Başvuru süreci ve tüm detayları hemen bu kılavuzdan inceleyebilirsiniz. İşte kılavuz ve başvuru ekranı:

Tıkla HEMEN İNCELE! https://isilanlarikariyer.com/d/file/bddk-memur-alimi-basvuru-kilavuzu.pdf

Başvuru ekranı.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.