Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu Memur Alımı Online Başvuru Son

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu Memur Alımı Online Başvuru Son

BDDK 2022 yılı kamu personel alımı başvuruları tamamlanıyor. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu memur alımları başvuru süreci ve tüm şartlar ile başvuru ekranını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu “BDDK” bünyesinde 2022 yılı kamu personel alımı Mayıs ayı başvuru süreci tamamlanıyor. Bankacılık alanında olmak üzere çeşitli bölümlerin başvuru yapabileceği memur atama sürecine dair bilgileri ve tüm şartları İŞ İLANLARI ve KARİYER olarak bu haberimizde başvuru son günü itibarıyla bulabilirsiniz. İşte gerekli bilgiler:

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu memur alımı GENEL ŞARTLAR

BDDK memur alımı için Türk vatandaşı olmak, kamu haklarından mahrum bulunmamak, askerlikle ilişiği olmamak, TCK cezai hükümlere haiz olmak, görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak ile diğer bankacılıkla ilgili şartlara haiz olmak gerekiyor. Diğer gerekli tüm şartlara iş ilanları kariyer olarak hazırladığımız ve haberin en sonunda yer alan başvuru kılavuzu bağlantısından erişim sağlayabilirsiniz.

Memur alımı KPSS şartı

BDDK memur alımında Bankacılık Uzman Yardımcısı (Bankacılık Alanı) için KPSS 2020, 2021 yıllarından P11 P27 P17 P28 P18 P33 P22 P38 P23 P47 P48 puan türlerinden en az 75 ve üzeri puan almak şartı bulunmaktadır.

BDDK memur alımı mezuniyet şartları

Lisans alanında Hukuk, Siyasal bilgiler, iktisadi ve idari bilimler, İktisat-İşletme fakültelerine bağlı bölümler ile bankacılık, bankacılık ve finans, istatistik, endüstri mühendisliği bölümlerinden mezunlar başvurabilir. Ayrıca belirtilen alanlardan lisansüstü eğitimi olanlar ile denkliği bulunan yurt dışı lisans mezunları da başvurabilir.

Kamu memur alımı başvuru tarihleri

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu KAMU MEMUR ALIMI başvuru süreci 16 Mayıs’ta tamamlanacak. Adaylar başvurularını hemen aşağıdaki başvuru üzerinden online olarak tamamlayabilirler. İşte sürece dair detayların yer aldığı haberimiz.

Tıkla HEMEN BDDK memur alımı başvuru kılavuzuna GÖZ AT! https://isilanlarikariyer.com/d/file/bddk-memur-alimi-basvuru-kilavuzu.pdf

Başvuru ekranı.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.