Bankacılık Mezunlarına Kurumsal ve Merkezi Atamada Kadro Şart

Bankacılık Mezunlarına Kurumsal ve Merkezi Atamada Kadro Şart

Kamu kurum ve kuruluşları personel alımlarında finans ve muhasebe şartı bulunan ilanlarında Bankacılık için maalesef yeterli kadro yok. 2021 yılı milad olmalı ve Bankacılık için de haklı atama başvuruları alınmalı.

2021 yılı merkezi atamaları olsun kurumsal bazda atamalar oldun bir çok mezun için maalesef yeterince kadro ve kontenjan verilmiyor. Özellikle bu yazımızda BANKACILIK alanında adayların taleplerini ve haklı beklentilerini gündeme getiriyoruz.

Bankacılık İçin Kadro Şart

Bankacılık mezunu gerek veznedar alımı gerek birçok alanda alımlarda yer almıyor. Ne merkezi atama da ne de ara atamalarda olmak üzere kurumsal bazdaki atamalarda yeterince hatta hiç kontenjan verilmiyor.

Bankacılık İçin Kadro Verilmiyor

Kamu kurumlarına atamalarda birçok atamada finans şartı var muhasebe şartı var fakat bankacılık alanında bir şey yok. BDDK bankacılık alanında atama yapmasını bekleyen mezunlar sadece Adalet mezunu istemesine tepkili.

Bankacılık Mezunlarının Yeterli Birikimi Var

Bankacılık mezunları banka hukuku, genel muhasebe, banka muhasebesi, genel hukuk, banka hukuku, ticaret hukuku, bilgisayar ve büro programları, istatistik, iktisat, genel işletme, yönetim ve organizasyon, finansal yönetim, müşteri ilişkileri yönetimi, Türkiye ekonomisi, borçlar hukuku, bilgisayar uygulamaları ve daha pek çok ders almalarına ve yeterli birikime olmasına rağmen tek bir kurumda bile bankacılık mezunları için atama ne şartı ne kontenjanı var.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.