Bartın Üniversitesi 2 Avukat Alımı

Bartın Üniversitesi 2 Avukat Alımı

Bartın Üniversitesi 26 Ağustos tarihinde personel alım ilanı yayımladı. 26 Ağustos tarihinde başlayıp 8 eylül ‘de sona erecektir.

Üniversite Rektörlüğü Personel Daire Başkanlığında istihdam edilmek üzere 2 Avukat alınacaktır.
Adayların ÖSYM tarafından 22 Mayıs  2016 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavında KPSSP3 puan türünden en yüksek puanı alan adaydan başlamak ve atama yapılacak kadro sayısının beş katını geçmemek üzere sözlü sınava tabi tutulacaktır.

Adaylarda aranan özellikler şu şekilde bekirtilmiştir : Sınava katılacak adayların (Anayasa Hukuku , Medeni Hukuk , Borçlar Hukuku , Ticaret Hukuku , Medeni Usul Hukuku , İcra ve İflas Hukuku , İdare Hukuku , İdari Yargılama Hukuku , Ceza Hukuku , Ceza Usul Hukuku ,  İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku , 2547 ve 2914 sayılı Kanunlar ve ilgili mevzuat), Bir konuyu kavrayıp özetleme , ifade yeteneği ve muhakeme gücü,  Liyakati , temsil kabiliyeti , davranış ve tepkilerinin mesleğe uygunluğu olarak belirtilmiştir.

Ayrıca  özgüveni , ikna kabiliyeti ve inandırıcılığı, Genel yetenek ve genel kültürü, Bilimsel ve teknolojik gelişmelere açıklığı adaylar sınav kurulu tarafından bu yönleriyle sözlü puan olarak değerlendirilecektir. 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartları taşımak da adaylarda aranan şartlar arasında yer almaktadır. Avukatlık ruhsatını aldıktan sonra en az 2 (iki) yıl mesleği ile ilgili fiilen çalışmış olması gerekmektedir. Başvuracak adayların Üniversitenin Personel Daire Başkanlığına  şahsen veya posta yoluyla başvurularını yapmaları gerekmektedir.

Boşalacak olan 1 adet avukat kadrosuna , kadro boşaldıktan sonra atama yapılacaktır. İlan metninin tamamına ulaşmak için ve detayları incelemek için tıklayınız.

 

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.