Başbakan Açıkladı Kamuda Taşeron Çalışanlarına Kalıcı Çözüm Yapılacak

Başbakan Açıkladı Kamuda Taşeron Çalışanlarına Kalıcı Çözüm Yapılacak

Başbakan Yıldırım Kamuda taşeron olarak çalışanların statülerini kalıcı esasa bağlayacağız dedi. Taşeron çalışanlarına geçici çözümleri düşünülmemesi için kalıcı bir kanun esasına bağlanarak daha verimli olması için böyle bir çalışma yapıldığı belirtildi.

Başbakan Yıldırım Türk-İş'e bir ziyarette bulundu. Toplantının ardından Başbakan Binali Yıldırım bazı açıklamalarda bulundu.

Başbakan Binali Yıldırım açıklaması şöyle: Sayın başkan ve yönetim kurulu üyeleri ile birlikte genel olarak çalışma hayatı ile ilgili görüştük. DESK ve İş Adamları Sanayicilerimiz katıldı. Kısacası çalışma hayatımızın ve iş camiamızın yüzde 80'inin temsil edildiği büyük bir sivil toplum teşkilatı ile bir arada olduk. Türk-İş'e gelip taşeron konusu konuşmamak olmaz.

Bakan Ahmet Arslan Taşeronlarla ilgili çalışmaların hükümet düzeyinde devam ettiğini ifade eden bakan biz yapamayacağımız şeyin sözünü vermiyoruz. Eğer söz verdiysek kesinlikle gereğini yerine getiririz dedi. Taşerona Kadro Sözü Tutulacak Demişti.

Başbakan hükümet olarak uzun süreden beri ilgili bakanlıklarımız çalışma yürütüyorlar. Muhakkak bu meseleyi gündemden çıkaracağız ve çalışanlarımızı kamuda taşeron olarak çalışanların statülerini bir kalıcı esasa bağlayacağız. Çalışmalar çeşitli alternatifler bağlanarak tamamlanma aşamasında. Buradaki son tarihimiz bu yıl çıkmadan bu işe noktayı koymak. Önümüzdeki haftalarda Bakanlar Kurulu bu konuyu görüşecek.

Çalışma Bakanı Jülide Sarıeroğlu buu yıl çalışmalar tamamlanacak demişti. Beklenti içinde olan bir çok kesim bulunmaktadır. Taşeronda çalışan arkadaşlarımız bu kesimlerin en önemli konumunda yer almaktadır.

Sarıeroğlu AK Parti olarak bugüne kadar ne söz verdiysek yerine getirmiştir. Bundan sonra İnşallah taşerondaki kardeşlerimizin kamudaki istihdamlarındaki beklentiyi karşılayabilmek için Maliye Bakanı ile çok ciddi bir çalışma içindeyiz. Bu çalışmayı çok kısa sürede tamamlayarak, kardeşlerimiz ile paylaşacağız. İnşallah sıkıntılarına beklentilerine, taleplerine yeni yasama döneminde yeni yıla girmeden bir cevap vermiş olacağız" diye açıklamaları bulunmakta.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.