Başbakan Ahmet Davutoğlu Taşeron İşçilerin Kamuda Nasıl

Başbakan Ahmet Davutoğlu Taşeron İşçilerin Kamuda Nasıl

Kamuya alınacak taşeron işçiler için son dakika gelişmesi. 26.04.2016 tarihinde bugün Ak Parti Grup Toplantısında Başbakan Ahmet Davutoğlu, yüzbinlerce taşeronu ilgilendiren önemli açıklamalarda bulundu.

Yüzbinlerce taşeron işçisi; dün Bakanlar Kurulu Toplantısı sonrası Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş’un taşeron işçilerin kamuya alınması konusunu Bakanlar Kurulunda görüştüklerini ve tasarıyı TBMM’ye gönderdiklerini ifade ettikten sonra gözlerini bugünkü Ak Parti Grup toplantısına çevirdi.

Bugün (26.04.2016) Başbakan Ahmet Davutoğlu, Ak Parti Grup toplantısında gündemi değerlendirdi. Ak Parti Grup Toplantısındaki konuşmasına saat 12:00’de başlayan Ahmet Davutoğlu; bir saat boyunca gündemi değerlendirdi. Bir saat boyunca birçok konudan bahseden Başbakan Ahmet Davutoğlu, konuşmasının sonlarına doğru taşeron işçiler için önemli açıklamalarda bulunarak 700 binden fazla taşeron işçisine müjdeli haberler verdi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun 26.04.2016 tarihinde partisinin grup toplantısında yapmış olduğu açıklamada şunları söyledi: Konuyu dün bakanlar kurulunda görüştüklerini ve 700 binden fazla taşeron işçisinin kamuya alınacağını söyleyerek, kamuya alınacak taşeron işçilerin tasarısının tamamlandığını ifade etti. Davutoğlu, taşeron işçilerin kamuda özel sözleşmeli olarak istihdam edileceğini belirtti. Kamuya alınacak 720 bin taşeron işçisinin 1 kasım 2015 tarihinden önce çalışmış olması gerektiğini ifade etti.

Ayrıca her kurumun kendi bünyesinde bir takım sınav yapma hakkına da sahip olduğunu belirten Davutoğlu, 720 bin kişinin kamu çalışanı olacak ve kıdem tazminatı, yıllık izinleri, çalışma şartları bakımından hepsi devlet güvencesi altında olacak dedi.

Kamu Personeli Alımı olarak, taşeron işçilerin hep sesi olmaya çalıştık olmaya devam edeceğiz. 700 binden fazla taşeron işçisinin kamuya nasıl alınacağını düzenleyen tasarı Türkiye Büyük Millet Meclisine gönderilmiş durumda. Tasarı metninin tamamına siz değerli takipçilerimiz için ulaşmaya çalışıyoruz. Gün içerisinde tasarıya ilişkin ayrıntıları TBMM’den alır almaz sitemizden ulaşabileceksiniz.

Kaynak:www.KamuPersoneliAlimi.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
34 Yorum