Başbakan Binali Yıldırım Ekonomiye İlişkin Alınan Tedbirler Açıklandı

Başbakan Binali Yıldırım Ekonomiye İlişkin Alınan Tedbirler Açıklandı

Başbakan Binali Yıldırımın EKK Toplantı Kararları Açıklaması, 600 Bin Kişiye İş İmkanı, Kamuya Az Sayıda Personel Alınacak, İş Kurana Faizsiz 50 Bin TL Kredi, Prim Ödemelerine Erteleme olacak.

Başbakan Binali Yıldırım 'ın Ekonımi Koordinasyon Kurulu 'ndan alınan kararları açıkladı. Beklenen açıklamanın satır başları ise şöyle sıralandı;

600 Bin Kişiye İş İmkanı: 2017 yılında toplam özel sektörde 500 bin vatandaşa İŞKUR'un aktif işgücü programalarından yararlandıracağız. 500 bin insanımıza özel sektörde 2017 için iş temin edeceğiz. 100 bin de toplum yararına çalışma programına devam edeceğiz. İlave istihdama için ilk yıl yüzde 50, ikinci yıl yüzde 25 destek sağlayacağız.

Kamuya Az Sayıda Personel Alınacak: Kamu olarak 2017'de muazzam bir tasarruf yılı olacak. Çok ciddi tasarruflar yapacağız. Önceliği olmayan harcamalar, gereksiz masraflar yapılmayacak. Güvenlik ve yargıda daha önce planlanan 60 bin personel alımı yapılacak, ilave alım yapılmayacak.

İş Kurana Faizsiz 50 Bin TL Kredi: KOBİ'lere 3 yıl vadeli 50 bin lira kredi sağlanacak. İlk 12 ayı geri ödemesiz faizsiz para verilecek. KOSGEB'e üye olan 15 bin KOBİ'yi kapsıyor.

Prim Ödemelerine Erteleme: İstihdamı korumak ve artırmak için bazı tedbirler alıyoruz. Bu tedbirler özel sektör işverenlerinden asgari ücret desteğinden yararlananların buna esas prim ödeme gün sayısına karşı gelecek şekilde 2017 Ocak-Şubat-Mart primlerini 2017 Ekim-Kasım-Aralık ayına öteliyoruz.

Aralık Ayında 40 Bin Kamu Personel Alımı Yapılacak İlanlar İçin Tıklayınız.

Kaynak:www.KamuPersoneliAlimi.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.