Başbakan Davutoğlu‘nun Açıklaması Hangi Taşeronlar Kadroya Alınacak

Başbakan Davutoğlu‘nun Açıklaması Hangi Taşeronlar Kadroya Alınacak

Kaç Yıl Çalışan Taşeronlar Kadroya Alınacak Hangi Taşeronlar Kadroya Girecek Hangi Taşeronlar Kadro Alamayacak. Yapılan Açıklama Sonrasında Yıl Şartları Nelerdir. www.kamupersonelialimi.com

1 Kasım Seçimleri süreciyle başlayan taşeron işçilerin kadroya alınması sürecinde sona ulaşıldı. Bu süreçte tüm taşeron işçilerin kadroya geçirilmesi için iş ilanları kariyer haber sitesi olarak haberler yapmaya gayret gösterdik.

Başbakan Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu 22 Mart 2016 tarihinde Ak Parti grup toplantısında konuştu. Yaptığı açıklamada “Kamuda Hem asıl İşlerde hem de yardımcı işlerde çalışıp emeklilik hakkı elde etmemiş olanları da kadroya alacağız. Söz konusu çalışanlarımız özel sözleşmesi olarak aldıkları ücretlerle beraber çalışmaya devam edecekler. 1 Kasım 2015 tarihinden önce kamuda alt işveren yanında çalışmaya başlamış olup, halen çalışmaya devam edenler bu haktan yararlanacaklar. Süre içinde herhangi bir su istimale izin verilmeyecektir.” Denildi.

Taşeron işçilerin kadroya alınmasında süre şartı var mı: Başbakanın açıklamasının ardından 1 Kasım 2015 tarihinden önce sürekli olarak (kesintisiz) alt işverenlerin yanında çalışanların tamamının kadroya alınması beklenmektedir.

Taşeron işçilerden hangileri kadroya alınmayacak: Halen görev yapmasına rağmen emeklilik hakkı elde edenler ile 1 Kasım 2015 tarihinden sonra işe girenler veya bugün itibariyle görevden ayrılmış olanlar kadro alamayacaklar.

Yapılan açıklamaya göre detaylar böyle oluşmuş durumda olup, Kanun tasarısı önümüzdeki günlerde TBMM ‘ye geldiği zaman tüm detayların belirlenmiş olması beklenmektedir. Kamu Personeli Alımı haber sitesi olarak sonraki günlerde atılacak tüm resmi adımları sizlere ulaştırmaya devam edeceğiz.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
17 Yorum