Başbakan Görevi Bırakırsa Taşeron İşçiler Ne Olacak

Başbakan Görevi Bırakırsa Taşeron İşçiler Ne Olacak

5 Mayıs 2016 Tarihinde Taşeron İşçileri İlgilendiren Önemli Gelişmeler Olmakta. Yardımcı İşlerde Çalışan Taşeron İşçiler Ne Olacak? 1 Kasım Sonrası Taşeronlar Ne Olacak.

7 Haziran 2015 Seçimleri ile Türkiye önemli bir dönüm noktası yaşamıştı. Siyasi partiler çıkan sonuçta ardı arkasına vaatlerini sıralamıştı. Burada diğer partilerden ziyade hükümet kurmakla görevli olan AK Partiye gözler çevrilmişti. O dönem AK Parti Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu asıl işi yapanları kadroya alacaklarını bildirmişti. Bu süreçte farklı gelişmeler olmamakla beraber 1 Kasım 2015 milletvekili genel seçimleri yapıldı. Yapılan seçim sonucunda AK Parti tek başına iktidar olarak yoluna devam etti.

Seçimden sonra vaatleri yerine getirmek için kolları sıvayan hükümet ardı arkasına vaatleri yerine getirmeye başladı. Kamuda istihdam edilen ve asıl işi yapan taşeron işçilerin kadroya geçirilmesi için 21 Mart 2016 tarihine kadar hiç bir gelişme olması. 22 Mart 2016 tarihinde Başbakan Davutoğlu AK Parti grup toplantısında o büyük müjdeyi vererek asıl iş, yardımcı iş ayrımı yapılmaksızın tüm taşeronlara kadro verileceğini bildirmişti.

Tasarı Çalışma Bakanlığı 'nca hazırlanma süreci uzun sürdü. Geçtiğimiz hafta Bakanlar Kurulu toplantısına ara vererek basın mensuplarının karşısına çıkan Numan Kurtulmuş tasarının tamamlandığını, önümüzdeki süreçte TBMM 'ye gönderileceğini bildirmişti. Geçtiğimiz günlerde yaptığımız haberde Taşeronların kadroya alınması konusunda hükümetin ağır kaldığını belirtmiştik. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Başbakan Ahmet Davutoğlu 'nun fikir ayrılıklarına düşmesi sonucunda ortaya bir çok soru çıktı.

AK Parti seçim beyanında yer almayan yardımcı işlerde çalışan taşeron işçilere kadro verilecek mi? 1 Kasım sonrası işe girenler kadro kapsamında olacak mı? Önümüzde yer alan siyasi belirsizlik nedeniyle Taşeronların kamuya alınması gecikecek mi?

Konuyu uzmanlarıyla değerlendirdiğimizde: AK Parti bu konuda geri adım atmayacağını, asıl iş, yardımcı iş ayrımı tekrardan gündeme getirmesi halinde bir sonraki seçimlerde önemli kayıplar yaşanacağını belirtmekteler.

Taşeronların kamuya alınması konusunda verilen vaatlerin biran önce yerine getirilmesini, bu konuda kesinlikle taviz verilmemesi gerektiğini Kamu Personeli Alımı haber sitesi olarak kamuda istihdam edilen Tüm Taşeron işçiler adına talep etmekteyiz.

Görüşlerinizi İfade Etmek İçin Yorum Yapabilirsiniz.

Kaynak:www.KamuPersoneliAlimi.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
7 Yorum