Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli TBMM de Açıkladı

Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli TBMM de Açıkladı

Taşeron Haberleri: Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli TBMM de son dakika 9 Aralık 2016 Tarihli Taşeron İşçilerin Kamuda İstihdamı Açıklaması Kesin.

Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, TBMM Genel Kurulunda bakanlıkları ve bağlı kuruluşların 2017 yılı bütçe görüşmelerinde milletvekillerinin sordukları soruları cevapladılar.

Başbakan Yardımcısı, "Bankacılık sektörünün sermaye yeterlilik rasyosuyla ilgili, gelişen olaylar çerçevesinde değerlendirmeler yapılıyor mu ve tedbirler alınıyor mu?" şeklindeki soruya, bu çalışmaların sürekli yapıldığını, riskler üzerinde çalışılarak gerekli önlemlerin alındığını bildirdi.

Diğer bir soruya Canikli, kamuda çalışan taşeron işçilere yönelik düzenlemeyle ilgili "720 bin civarında taşeron işçisinin kamuya aktarılmasını konuşuyoruz. Kesin olarak bu yerine getirilecektir. Bundan yana hiçbir kuşku söz konusu değil. Ancak bunun teknik düzenlemeleri için ciddi çalışmalar yapılıyor. Yani orada genel sistemi bozmayacak şekilde mevcut şu anda sisteme entegrasyonunu en sancısız şekilde yapılmasını sağlayacak çalışma yapılıyor. Sona gelindi. İnşallah en kısa süre içerisinde verilen söz harfiyen yerine getirilecektir." dedi

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
57 Yorum