Başbakan Yıldırım Taşerona Kadro İçin Tarih Verdi

Başbakan Yıldırım Taşerona Kadro İçin Tarih Verdi

700 binden fazla taşeron işçisinin merakla beklediği, taşerona kadro konusunda Başbakan Binali Yıldırım nihayet açıklama yaptı. Yıldırım, TRT Habere katılmış olduğu programda konuya ilişkin açıklamada bulundu. Yıldırım’ın son dakika taşerona kadro açıklam

Ahmet Davutoğlu başkanlığındaki 64. Hükümetin gitmesi ile beraber, kamuda çalışan taşeron işçilerinin kadro konusunda belirsizlik olmuştu. Başbakan Binali Yıldırım başkanlığında kurulan 65. Hükümet’ten bugüne kadar aydınlatıcı bir açıklama yapılmamıştı.

Bu konuda hükümet yetkilileri tarafından bir açıklamanın yapılmaması 700 binden fazla kadro bekleyen taşeron işçisini endişelendirmişti. 700 binden fazla taşeron işçisinin beklediği açıklamayı Başbakan Binali Yıldırım yaptı. Başbakan Binali Yıldırım, TRT Haber’e yaptığı açıklamada; "Taşeron işçileri için çalışmalarımız devam ediyor, yıl sonuna kadar halledeceğiz." açıklamasında bulundu.

Başbakan Binali Yıldırım, daha önce Ulaştırma Haberleşme ve Denizcilik Bakanı olduğu dönemde; Karayolları Genel Müdürlüğü’nün bünyesinde çalışan taşeron işçilerin kadroya alınması programına katılmış ve o programda taşeron işçileri sevindirecek açıklamalar yapmıştı.

Binali Yıldırım Karayolları Genel Müdürlüğü bünyesindeki taşeron işçilerin kadroya alınması törenindeki söyledikleri: "Bizim inancımız şudur, aynı işi yapıyorsa bütün çalışanların aynı şekilde muamele görmesi gerekir. Alın terini, akıl terini, üretime bu ülkenin geleceğine koyan insanların, farklı bir sınıflandırılmaya tabi tutulması asla ve asla kabul edilemez. Bu çalışma barışına da aykırıdır. Bizim inancımıza da aykırıdır. Onun için bu çarpıklığı bu yanlışı ortadan kaldırmak için hükümetimiz ortaya bir irade koydu. Ve kamudaki tüm taşeron arkadaşlarımızın devlet kadrolarına asli işlerini yapacak şekilde bir sürekli statüye getirilmeleri kamuoyuna Ak Parti'nin yeni dönemdeki taahhüdüdür.'' şeklinde açıklamalarda bulunmuştu.

Taşeron işçilerin kamuda istihdam edilmesi ile ilgili yapılan tüm açıklamaları

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
26 Yorum