Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı 25 Personel Alımı

Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı 25 Personel Alımı

T.C. Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı Merkezi 27 Eylül tarihinde personel alım ilanı yayınladı. Son başvurular uzman personel alımları için 27 Ekim, destek personeli alımları için 21 Ekim olarak belirtildi.

T.C. Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı Merkezi Finans ve İhale Birimi 20 adet Uzman Personel alımı yapacaktır. İlanda kaç adet Destek Personeli alımı yapılacağı belirtilmemiştir. Başvurular uzman personel için 27 Ekim, destek personeli için 21 Ekim tarihine kadar Merkezi Finans ve İhale Birimi’ne gereken belgelerle elden veya posta yoluyla yapılması gerekmektedir. Ankara iş ilanları kariyer.

Uzman personel alımlarında; 2 adet elektrik-elektronik mühendisi, 2 adet makine mühendisi, 2 adet inşaat mühendisi, 2 adet gıda mühendisi, 3 adet diğer mühendislik branşları, 3 adet hukuk, 3 adet matematik ve 3 adet istatistik alanlarından personel alımı yapılacaktır. Destek personeli alımlarında; arşiv görevlisi, evrak görevlisi, bölüm asistanı, yönetici asistanı, satınalma görevlisi dallarında istihdam yapılacaktır.

Uzman personel alımlarında adaylarda aranan şartlar; Sınav tarihi itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak (askerliğini yapmış olanlar için bu sınıra askerlikte geçen süre eklenir), En az dört yıllık eğitim veren üniversite ve fakültelerin yukarıda belirtilen bölümlerinden mezun olmak, ÖSYM tarafından, 2015-2016 yıllarında gerçekleştirilen Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavında (YDS) İngilizce dilinden en az 80 (seksen) puan almak veya dil yeterliliği bakımından buna denkliği kabul edilen uluslararası geçerliliği olan bir belgeye sahip olmak, ÖSYM tarafından, 2015 ve 2016 yıllarında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavlarından (KPSS) birinden, “KPSSP 5” puan türünde en az 80 (seksen) puan almış olmak ve başvuruda bulunanlar arasında puana göre yapılacak sıralamada, alanlar için belirlenen kontenjanın dört katı aday arasında bulunmak olarak belirtilmiştir.

Destek personel alımlarında; herhangi bir lisans programından mezun olmak, MS Office programlarına hakim olmak adaylarda aranan genel şartlar arasındadır. Arşiv Görevlisi Bilgi ve Belge Yönetimi benzeri  bölümlerden mezun olmalıdır. Evrak Görevlisi ve Bölüm Asistanı Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı’nda İngilizce dilinden en az 50 puan almalıdır.

Başvurular Başbakanlık Merkezi Finans ve İhale Birimi binasına şahsen ve posta yoluyla yapılacaktır. Uzman personel alımı detaylı bilgi için tıklayınız. Destek personeli alımı detaylı bilgi için tıklayınız.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum