Başbakanlık Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluğu Başkanlığı

Başbakanlık Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluğu Başkanlığı

Başbakanlık Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluğu Başkanlığı Personel Alım ilanı yayınladı. Alınacak Personel sayısı 5 kişi olarak açıklandı. Başvurular 06 Şubat 2017 tarihinde sona erecektir.

Başbakanlık Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluğu Başkanlığı Personel alacağını açıkladı. Yapılan açıklamaya göre 5 kişi Bilişim Personeli olarak istihdam edileceği açıklandı.

Bilişim personeli 5 kişi için şartlar: Fakültelerin dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olması gerekmektedir. Başkanlık tarafından gerçekleştirilecek sözlü sınava katılacak adayların seçiminde; 2015 veya 2016 Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) P3 puanı ve İngilizce dilinde geçerli bir Kamu Personeli Yabancı Dil Seviye Tespit Sınavı (KPDS), Yabancı Dil Sınavı (YDS), Elektronik Yabancı Dil Sınavı (e-YDS) veya bu dilde yapılan eş değerliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen diğer yabancı dil sınavlarından alınan yabancı dil puanı esas olacaktır.

Ayrıca Erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak, muvazzaf askerlik hizmetini tamamlamış, askerliğe ilişkin yükümlülüğünü yerine getirmiş veya sınav tarihi itibari ile en az bir sene daha askerliğini tehir etmiş olması ve Sertifika talep edilmeyen ancak bilgi sahibi olması beklenilen konularda daha önce çalışılan işyerlerinden ilgili konuda çalıştığını gösterir referans mektubu getirmesi talep edilecektir.

Başvurular 23 Ocak 2017 tarihinde başlayıp 06 şubat 2017 tarihinde saat 17:00’de sona erecektir. Adayların İstenilen Belgeler bölümünde belirtilen belgelerle ile birlikte şahsen veya posta yoluyla T.C. Başbakanlık Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı İnsan Kaynakları ve Eğitim Daire Başkanlığı’na Ankara adresine başvurmaları gerekmektedir. Postadaki gecikmeler ve ilanda belirtilen süre içerisinde yapılmayan başvurular ile eksik belge içeren ya da imzasız başvuru formları değerlendirmeye alınmayacaktır.

Başbakanlık Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluğu Başkanlığı Bilişim Personel Alım İlan Kılavuzu için Tıklayınız.

Kaynak:www.KamuPersoneliAlimi.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum