Başkan Erdoğan’dan Filistin’e Asker Gönderelim Teklifi

Başkan Erdoğan’dan Filistin’e Asker Gönderelim Teklifi

İşgalci İsrail devletinin Filistin’de yaptığı insanlık dışı sivil katliamları Dünya kamuoyunda çok ilgi görmese de, Ülkemiz başta olmak bir çok ülke bu insanlık dışı olaylara sesiz kalmıyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan konu ile alakalı olarak hemen her platformda bu insanlık suçunu İsrail’in yüzüne vurmaya ve Dünya devletlerini sessiz kalmamaya davet ediyor.

Gerek Ülkemizde ve yurtdışında yaşayan vatandaşlarımız tarafından, gerek se bazı ülke vatandaşları tarafından yoğun bir şekilde protesto edilen bu vahşetin durdurulması için harekete geçiliyor.

Bölgeye sivilleri korumak için asker gönderelim

Başkan Erdoğan konu ile ilgili Rusya devlet başkanı Putin’le yaptığı görüşmede Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyinin meseleye dahil olmasını ve İsrail’e karşı net bir tavır almasını istedi. Erdoğan "Filistinli sivillerin korunması için bölgeye uluslararası koruma gücü gönderilmesi fikri üzerinde çalışılması gerekir" dedi

Her seviyede girişimlerimizi yapıyoruz

Cumhurbaşkanı Erdoğan görüşmede, İsrail'in Kudüs, Gazze, Mescid-i Aksa ve Filistinlilere yönelik insanlık dışı saldırıları karşısında Türkiye olarak tepkilerini en sert şekilde ortaya koyduklarını belirterek uluslararası camianın da İsrail'e güçlü ve caydırıcı bir ders vermesi gerektiğini, bu amaçla her seviyede girişimlerini sürdürdüklerini dile getirdi.

Rusya ile hemfikiriz

Rusya Dışişleri Bakanlığının Filistin konusunda Birleşmiş Milletler (BM) parametrelerine ve iki devletli çözüme işaret eden açıklamasını önemli bulduğunu söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye ve Rusya'nın Kudüs'te yaşanan gelişmeler konusunda hemfikir olduğunun gösterilmesinin önemli bir mesaj teşkil ettiğini vurguladı.

Kaynak:Haber Kaynağı

Editör

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
20 Yorum