Başkonsolosluğa En Az Lise Mezunu Memur Alımı Başvuruları

Başkonsolosluğa En Az Lise Mezunu Memur Alımı Başvuruları

Dışişleri Bakanlığı New York Başkonsolosluğu’nda istihdam edilmek üzere Türk Uyruklu Sözleşmeli Sekreter Sınav Duyurusu başvurusu alıyor. Başvurulara dair süreç tamamlanıyor. İşte detaylar.

Dışişleri Bakanlığı KPSS şartı olmadan New York Başkonsolosluğu için sözleşmeli sekreter alımı yapacak. New York Başkonsolosluğunda münhal bulunan Sözleşmeli Sekreter pozisyonuna sınavla personel alımı başvuruları 17 Mayıs’ta sona eriyor. KPSS şartı aranmayan ilan için şartlar ev tüm detaylar şu şekildedir:

BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Sınav tarihi itibariyle 41 yaşından gün almamış olmak, En az lise veya dengi okulları ile bu okullarla eşdeğer olduğu Milli Eğitim Bakanlığınca onaylanmış yabancı okullardan mezun olmak, Kamu haklarından yoksun bulunmamak,

Ağır hapis veya 6 aydan fazla hapis veya affa uğramış olsalar dahi zimmet, ihtilas, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanmak, dolanlı iflas gibi yüz kızartıcı bir fiilden dolayı hapis cezasından hükümlü bulunmamak,

Erkekler için askerliğini yapmış olmak veya yapmış sayılmak, Her türlü iklim koşullarında görev yapmaya engel durumu bulunmadığını sağlık kurulu raporu ile belgelemek (Sağlık Kurulu Raporu istihdam edilecek adaylardan istenir), Çok iyi derecede İngilizce ve Türkçe bilmek, Bilgisayar ve daktilo kullanabilmek şartları aranıyor.

BAŞVURU BELGELERİ NELERDİR?

Sınava katılma isteğini belirten başvuru dilekçesi, Özgeçmiş (CV), Türk pasaportunun aslı veya onaylı sureti ile işlem görmüş sayfaların fotokopileri, Nüfus cüzdanının aslı veya onaylı sureti, Son mezun olunan okuldan alınan diplomanın aslı veya onaylı sureti, Erkekler için askerlik kesin terhis belgesi veya askerlikle ilişiği olmadığına dair belge, Son 6 ay içinde çekilmiş 2 adet renkli vesikalık fotoğraf isteniyor. Başvurular en geç 17 Mayıs’a kadar yapılmalıdır.

Başvuru Kılavuzu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.