Bayramda Bankalar, PTT, Noter, Hastaneler Açık Mı

Bayramda Bankalar, PTT, Noter, Hastaneler Açık Mı

Kurban Bayramı ve 30 Ağustos Zafer Bayramı sürelerinin birleşmesiyle beraber toplamda 10 günlük tatil başlamış oldu. Bayramda noterde, PTT’de, hastanelerde işi olanlar bankalar, PTT, noter, hastaneler açık mı sorusunu merak ediyor. İşte bayramda açık olan

Kurban Bayramı ve 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın birleşmesiyle beraber devlet memurlarının toplamda 10 günlük bayram tatili başlamış oldu.

Kurban Bayramı tatilinin uzayıp uzamayacağı hakkında birçok açıklama yapılmış, en son net açıklama ise Bakanlar Kurulu toplantısı sonra geldi.

Bakanlar Kurulu’nun Kurban Bayramı tatilini 10 gün olarak açıklamasının ardından bankalarda, PTT’de, noterde, hastanelerde, vergi dairelerinde işi olanlar bayram tatilinde belirtilen kurumların açık olup olmayacağını merak etti.

10 günlük Kurban Bayramı tatilinde noterler iş yapmayacak. Noterler, Kurban Bayramı tatilinin sona ermesiyle yani 5 Eylül 2017 tarihinde iş yapmaya başlayacaklardır.

Kurban Bayramı tatili kapsamında bankaların çalışma programları da açıklandı. 28-29 Ağustos tarihlerinde hizmet verecek olan bankalar 30 Ağustos’ta tam gün, 31 Ağustos’ta ise yarım gün tatil yapacak. Kurban Bayramı süresince ise bankalar kapalı olacaktır.

Kurban Bayramı tatili süresince hastanelerin acil servisleri hasta bakmaya devam edecekler. Acil serviste yeteri tanı konulamaması durumunda hastalar gerekli alana muayene olabilmek için 5 Eylül tarihini bekleyecek. 10 günlük tatil boyunca eczaneler de aktif olarak görev yapacak. Her gün seçilen nöbetçi eczaneler hizmet verecek.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.