BDDK 120 Kamu Personeli Alımı 30 Nisan Son

BDDK 120 Kamu Personeli Alımı 30 Nisan Son

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumuna 120 kamu personeli alımı yapılacak. Başvuru şartları BDDK başvuru süreci ve tüm detayları bu haberimizde bulabilirsiniz.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu BDDK 120 kamu personeli alımı için başvuru sürecinde sona gelindi. BDDK 120 memur alıyor. BDDK personel alımı için tüm süreci, başvuru şartlarını ve detayları bu yazımızda hazırladık. İşte BDDK 120 kamu personeli alımı başvuru son günü öncesinde tüm detaylar.

BDDK Memur Alımı Unvanları

Bankalar Yeminli Murakıp Yardımcısı, Bankacılık Uzman Yardımcısı (Bankacılık ve Hukuk Alanları), BDDK Uzman Yardımcısı (İletişim Alanı) ile Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı bünyesindeki İnsan Kaynakları, Kurul İşleri ve Kararlar, Eğitim, Mali İşler ve İdari İşler Müdürlüklerinde (İstanbul)

BDDK Memur Alımları Başvuru Süreci

Memur alımlar için adaylar başvurularını 30 Nisan 2021 tarihine kadar online olarak yapabileceklerdir. Başvurular BDDK’nın internet sitesi üzerinden direkt olarak yapabilirler. Haberimizin en altındaki “Başvuru Ekranı” üzerinden başvurunuzu yapabilirsiniz.

Başvuru Şartları

Türk vatandaşı olmak, kamu haklarından mahrum bulunmamak, askerlikle ilişiği olmamak gibi genel hükümlerin yerine başvuru özel şartları da bulunmaktadır.

Sınavın yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak, Bankacılık Uzman Yardımcısı (Hukuk Alanı) için 30 Nisan 2021 tarihi itibarıyla avukatlık ruhsatına sahip olmak gerekiyor.

Mezuniyet Şartları Nelerdir?

Bankalar Yeminli Murakıp Yardımcısı Alımı için Hukuk, Siyasal bilgiler, İktisadi ve idari bilimler, İktisat, İşletme fakültelerine bağlı bölümler ile bankacılık, bankacılık ve finans, istatistik, endüstri mühendisliği bölümleri veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından onaylanmış yurt içindeki veya yurt dışındaki fakülte veya yüksekokullardan mezun veya belirtilen alanlarda lisansüstü eğitim yapmış olmak gerekiyor.

Bankacılık Uzman Yardımcısı (Bankacılık Alanı) Alımı için Hukuk, Siyasal bilgiler, İktisadi ve idari bilimler, İktisat, İşletme fakültelerine bağlı bölümler ile bankacılık, bankacılık ve finans, istatistik, endüstri mühendisliği bölümleri veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından onaylanmış yurt içindeki veya yurt dışındaki fakülte veya yüksekokullardan mezun veya belirtilen alanlarda lisansüstü eğitim yapmış olmak gerekiyor.

Bankacılık Uzman Yardımcısı (Hukuk Alanı) Alımı için Hukuk bölümleri veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından onaylanmış yurt içindeki veya yurt dışındaki fakülte veya yüksekokullardan mezun olmak gerekiyor.

BDDK Uzman Yardımcısı (İletişim Alanı) Alımı için  İletişim fakültelerine bağlı bölümler veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından onaylanmış yurt içindeki veya yurt dışındaki fakülte veya yüksekokullardan mezun veya belirtilen alanlarda lisansüstü eğitim yapmış olmak gerekiyor.

BDDK Uzman Yardımcısı Alımı için Hukuk, Siyasal bilgiler, İktisadi ve idari bilimler, İktisat, İşletme fakültelerine bağlı bölümler ile istatistik ve endüstri mühendisliği bölümleri veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından onaylanmış yurt içindeki veya yurt dışındaki fakülte veya yüksekokullardan mezun veya belirtilen alanlarda lisansüstü eğitim yapmış olmak gerekiyor.

Başvuru Ekranı.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.