BDDK 120 Meslek Personeli Başvuruları Başlıyor

BDDK 120 Meslek Personeli Başvuruları Başlıyor

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından yapılacak olan kamu personeli alımları dahilinde görevlendirmeler için bu hafta başvuru işlemleri başlıyor. Adayların başvuru şartlarına ulaşabilecekleri kılavuz haberimizde…

Türkiye genelinde kamu kurum ve kuruluşları kapsamında yapılması planlanan görevlendirmeler için güncel başvuru kılavuzları yayımlanıyor. 14 Nisan 2021 tarihinde yayımlanan ilan için şartlar ve detaylar belli oldu.

İstanbul İş İlanları

BDDK bünyesinde yapılacak olan personel alımı için görevlendirme yeri olarak İstanbul merkezli personel alımı olacağı açıklandı. Büyükdere Caddesi, No: 106 Şerbetçi İş Merkezi, Esentepe, Şişli/İSTANBUL adresinden detaylara erişilebileceği ilan edildi.

Unvan ve Kontenjan Detayları

BDDK kamu personeli alımı için toplamda 120 kişilik alım yapacaktır. Adayların Bankalar Yeminli Murakıp Yardımcısı, Bankacılık Uzman Yardımcısı (Bankacılık ve Hukuk Alanları), BDDK Uzman Yardımcısı (İletişim Alanı) ile Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı bünyesindeki İnsan Kaynakları, Kurul İşleri ve Kararlar, Eğitim, Mali İşler ve İdari İşler Müdürlüklerinde görevlendirilmek üzere e BDDK Uzman Yardımcısı unvanı için başvuru yapması gerekecektir.

Başvuru Şartları

Adayların mezuniyet şartlarını sağlamaları gerekmektedir. Her unvana göre belirlenen özel mezuniyet alanları başvuru kılavuzunda ek-1 dahilinde yer almaktadır.

Alanlara göre farklılık göstermekle birlikte; KPSS 75 asgari puan şartı bulunurken; Yeminli Murakıp Yardımcısı alımı için en az 85 puan şartı aranmaktadır.

Yazılı sınava toplamda 2400 kişi çağrılacak olup; kadrolu memur alımı için 120 kişilik alım yapılacaktır.

Başvuru Süreci

İlgili başvuru süreci 16 Nisan 2021’de başlayacaktır. 30 Nisan 2021 tarihine kadar BDDK resmi internet sayfası üzerinden online başvurular kabul edilecektir.

Başvuru kılavuzu

Kaynak:Haber Kaynağı

Editör

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum