BDDK Kadrolu 12 İdari Personel Alımı Bu Hafta Başlıyor

BDDK Kadrolu 12 İdari Personel Alımı Bu Hafta Başlıyor

Çok sayıda vatandaşın ilgi ile takip ettiği Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu memur alımı ilanlarına bir yenisi daha eklendi. Farklı unvan ve niteliklerde olmak üzere 12 idari personel alımının kadrolu memur alımı dahilinde yapılacağı açıklandı.

Kamu grubu iş ilanları yayımlanıyor. 26 Mart 2021 iş ilanları aracılığı ile yayımlana personel alımı duyuruları kapsamında güncel bir başvuru kılavuzu yayımlandı ve Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından talep edilen personellere dair detaylar ilan edildi.

BDDK İş İlanları

Kadrolu devlet memuru alımı yapacak olan Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu; kendi inisiyatifi ile iki farklı unvan üzerinden üç farklı personel talep metni yayımladı. Adayların görev yeri olarak başvuru sürecinde hak kazanmaları halinde İstanbul merkezli olmak üzere görevlendirilecekleri beyan edildi.

Başvurular Bu Hafta Başlıyor!

Pandemi sürecinin de etkisi ile şahsen ve posta yolu ile yapılacak olan temaslı işlemlerin kabul edilmeyeceği açıklanırken; kurumun resmi internet adresinden yayımlanacak olan başvuru formunun doldurulması ile sadece online başvuru işlemleri kabul edilecektir.

Adaylar Mart 2021 kapsamında; 29 Mart 2021 saat 14:00’dan tarihinden itibaren başvurularını tamamlayacak olup; son başvuru tarihi ise 9 Nisan 2021 saat 16:00 olarak beyan edilmektedir.

Unvan ve Kontenjan Detayları

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu kadrolu kamu personeli alımı kapsamında; Memur alımı unvanı ile iki farklı ilana çıkmış olup; ayrıca Mühendis alımı unvanı ile de duyuru yayımlamıştır. Memur alımı için eğitim derecelerinde farklılık olmak üzere; 6 kişilik ve ayrıca 2 kişilik alım yapacak olan kurum tarafından 4 Mühendis alımı yapılacağı bilgisi de ilan edilmektedir.

Başvuru Şartları

6 Memur alımı için önlisans düzeyinde Adalet, adalet meslek eğitimi, adalet meslek yüksekokulu bölümlerinden birinden mezun olmak ve KPSS P93 puan türünden en az 70 puan almış olmak şartı aranmaktadır.

2 Memur alımı için lisans derecesinde Siyasal Bilgiler, İktisadi ve İdari Bilimler, İktisat, İşletme alanlarından mezun olmak şartı aranmaktadır. KPSS P3 puan türünden 80 puan talep edilmektedir.

Son olarak Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Elektrik Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Elektronik Ve Haberleşme Mühendisliği, Mekatronik Mühendisliği mezunu olan adaylar için de KPSS P3 70 puan şartı talep edildiği açıklanmaktadır.

Başvuru kılavuzu

Kaynak:Haber Kaynağı

Editör

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.