BDDK Mayıs Ayı Yeni Memur Personel Alımı Başvuru İlanı Yayımlandı

BDDK Mayıs Ayı Yeni Memur Personel Alımı Başvuru İlanı Yayımlandı

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu BDDK tarafından yeni kadrolara memur personel alımı başvuru ilanı yayımlandı. Sürece dair detayları bu haberimizde hazırladık. İşte başvurular ve tüm detaylar.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu “BDDK” güncel ve yeni 2022 yılı Mayıs ayı kamu personel alımı açıklandı. BDDK meslek personeli giriş sınavı ilanı bugün yayımlandı.  Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumuna, giriş sınavı sonuçlarına göre Kurum ana ve danışma hizmet birimlerinde (İstanbul) istihdam edilmek üzere Bankacılık Uzman Yardımcısı (Bankacılık Alanı) alımı yapılacak. İşte başvuru şartları ve tüm detaylar.

BDDK memur alımı genel şartları

Türk vatandaşı olmak,

Kamu haklarından mahrum bulunmamak,

Askerlik durumu itibarıyla; askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş bulunmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak.

Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak.

Bankacılık Uzman Yardımcısı (Bankacılık Alanı) için 2020, 2021 KPSS’den P11 P27 P17 P28 P18 P33 P22 P38 P23 P47 P48 puan türlerinden en az 75 ve üzeri almak gerekiyor.

Diğer şartlara haberimizin en altındaki kılavuzdan hemen erişim sağlayabilirsiniz.

Personel alımı başvuru mezuniyetler

Üniversite ve yüksekokulların en az dört yıllık eğitim Hukuk, Siyasal bilgiler, iktisadi ve idari bilimler, İktisat-İşletme fakültelerine bağlı bölümler ile bankacılık, bankacılık ve finans, istatistik, endüstri mühendisliği bölümleri veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından onaylanmış yurt içindeki veya yurt dışındaki fakülte veya yüksekokullardan mezun veya belirtilen alanlarda lisansüstü eğitim yapmış olmak gerekiyor.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu memur alımı başvuru süreci

Adaylar başvurularını 5-16 Mayıs 2022 tarihleri arasında saat 23:59:59’a kadar e-Devlet üzerinde Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu - Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı internet adresinden online olarak yapabileceklerdi. İşte gerekli başvuru kılavuzu:

Tıkla HEMEN İNCELE! https://isilanlarikariyer.com/d/file/bddk-memur-alimi-basvuru-kilavuzu.pdf

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.