Beklenen İlan Yayımlandı! CTE Sözleşmeli 202 Memur Alımı Yapacak

Beklenen İlan Yayımlandı! CTE Sözleşmeli 202 Memur Alımı Yapacak

Adalet Bakanlığı 13 bin 202 kadro için süreci tamamlıyor. Bakan Gül'ün açıkladığı Psikolog ve diğer personel alımları için CTE bugün yeni başvuru ilanını yayımladı. CTE 202 memur alımı daha yapacak. Detaylar bu haberimizde.

Adalet Bakanlığı 2021 yılı için açıklanan kontenjanlar için süreci tamamlıyor. Adalet Bakanı Abdülhamit Gül tarafından açıklanan 13 bin 202 kadronun büyük kısmına atama başvuruları tamamlanmıştı. Geriye kalan kadrolar için psikolog alımları başta olmak üzere diğer branşlarda atamalar yapılacağını İş İlanları Kariyer olarak gündeme getirmemizin ardından başvuru ilanı da yayımlandı. İşte CTE 202 sözleşmeli memur alımı başvuru detayları:

Kontenjan Dağılımı

12 Öğretmen (Kadın), 25 Öğretmen (Erkek), 24 Psikolog (Kadın), 84 Psikolog (Erkek), 14 Sosyal Çalışmacı (Kadın), 34 Sosyal Çalışmacı (Erkek), 5 Fizyoterapist (Erkek), 2 Veteriner (Erkek), 2 İnşaat Mühendisi (Erkek) alımı olmak üzere toplam 202 kadroya sözleşmeli memur alımı başvuru ilanı yayımlandı.

Başvuru Süreci

Adaylar başvurularını 1 Nisan ile 16 Nisan 2021 tarihleri arasında online olarak yapabileceklerdir. Başvurular e-Devlet üzerinden olacak. Başvurular sadece bir unvan için olacak. Başvurulara dair “başvuru ekranı” açılınca ayrıca sizleri bilgilendireceğiz.

Başvuru Genel ve Özel Şartları

Adayların 657 DMK'da yer alan başvuru genel şartlarını taşıması gerekiyor. Ayrıca başvuru özel şartları da şu şekildedir:

Psikolog (Kadın) pozisyonuna başvuracak adaylar için Psikoloji lisans programından mezun olmak, 2020 yılı KPSS B grubu KPSSP3 puan türünde puana sahip olmak, Cinsiyeti kadın olmak gerekiyor.

Psikolog (Erkek) pozisyonuna başvuracak adaylar için Psikoloji lisans programından mezun olmak, 2020 yılı KPSS B grubu KPSSP3 puan türünde puana sahip olmak, Cinsiyeti erkek olmak gerekiyor.

Sosyal Çalışmacı (Kadın) pozisyonuna başvuracak adaylar için Sosyal Hizmetler lisans programından mezun olmak, 2020 yılı KPSS B grubu KPSSP3 puan türünde puana sahip olmak, Cinsiyeti kadın olmak gerekiyor.

Sosyal Çalışmacı (Erkek) pozisyonuna başvuracak adaylar için Sosyal Hizmetler lisans programından mezun olmak, 2020 yılı KPSS B grubu KPSSP3 puan türünde puana sahip olmak, Cinsiyeti erkek olmak gerekiyor.

Veteriner (Erkek) pozisyonuna başvuracak adaylar için Veteriner lisans programından mezun olmak, 2020 yılı KPSS B grubu KPSSP3 puan türünde puana sahip olmak, Cinsiyeti erkek olmak gerekiyor.

Fizyoterapist (Erkek) pozisyonuna başvuracak adaylar için Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon lisans programından mezun olmak, 2020 yılı KPSS B grubu KPSSP3 puan türünde puana sahip olmak, Cinsiyeti erkek olmak gerekiyor.

Mühendis (Erkek) (İnşaat Mühendisi) pozisyonuna başvuracak adaylar için İnşaat Mühendisliği lisans programından mezun olmak, 2020 yılı KPSS B grubu KPSSP3 puan türünde puana sahip olmak, Cinsiyeti erkek olmak gerekiyor.

Öğretmen (Kadın) pozisyonuna başvuracak adaylar için Milli Eğitim Bakanlığına bağlı eğitim kurumlarına öğretmen olarak atanacakların atamalarına esas olan alanlar ile mezun oldukları yüksek öğretim programları ve aylık karşılığı okutacakları derslere ilişkin ilân tarihindeki çizelgede sayılan yüksek öğretim programından mezun olanlardan eğitim fakültesi mezunları dışındaki bölümler için sınıf öğretmenliği sertifikası veya pedagojik formasyon belgesi bulunmak veya alanı ile ilgili ortaöğretim alan öğretmenliği tezsiz yüksek lisans programını bitirmiş olmak,

2020 yılı KPSS B grubu KPSSP3 puan türünde puana sahip olmak, Cinsiyeti kadın olmak gerekiyor.

Öğretmen (Erkek) pozisyonuna başvuracak adaylar için Milli Eğitim Bakanlığına bağlı eğitim kurumlarına öğretmen olarak atanacakların atamalarına esas olan alanlar ile mezun oldukları yüksek öğretim programları ve aylık karşılığı okutacakları derslere ilişkin ilân tarihindeki çizelgede sayılan yüksek öğretim programından mezun olanlardan eğitim fakültesi mezunları dışındaki bölümler için sınıf öğretmenliği sertifikası veya pedagojik formasyon belgesi bulunmak veya alanı ile ilgili ortaöğretim alan öğretmenliği tezsiz yüksek lisans programını bitirmiş olmak,

2020 yılı KPSS B grubu KPSSP3 puan türünde puana sahip olmak, Cinsiyeti erkek olmak gerekiyor.

Başvuru Kılavuzu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.