Belediye 2021 Nisan Kadrolu Memur Alımı İlanları Yayımlandı

Belediye 2021 Nisan Kadrolu Memur Alımı İlanları Yayımlandı

Kamu personeli alımları kapsamında yayımlanan iş ilanlarına yenileri eklenmeye devam ederken; yerel yönetimler dahilinde hazırlanan personel alımı için güncel bir başvuru kılavuzu ilan edildi. Kadrolu memur alımı başvuru şartları belli oldu.

Kamu kurum ve kuruluşları kapsamında yer alan istihdam duyurularında yer alan bilgilere göre; yurt genelinde özellikle ilçe belediyesi olarak kamu hizmeti veren belediyeler dahilinde görevlendirmeler yapılmaya devam ediyor.

Yayımlanan son ilanlarda açıklanan detaylara göre ilçe belediyesi aracılığı ile kadrolu memur alımı yapılacak olup; henüz başvuru süreci başlamayan alımlar için adaylardan talep edilen şartların listelendiği beyan edildi.

Unvan ve Kontenjan Bilgileri

Belediye personel alımı kapsamında kadrolu olmak üzere iki farklı duyuru metni yayımlandı. Toplamda 4 kişilik istihdam kontenjanı açılan alımlar için Mühendis alımı ve Mimar alımı unvanları ile işlemler yapılacaktır.

Her iki alım için de ikişer kişilik kontenjan açılmaktadır.

Başvurular Henüz Başlamadı

2021 memur alımı sürecine dahil edilen alımlar için başvuru süreci henüz başlamadı. Nisan 2021 alımları kategorisinde yer bulan duyuru metinleri için adayların resmi olarak işlemlerini başlatabilecekleri tarih; 15 Nisan 2021 olarak açıklanmaktadır. 

Son başvuru tarihi için 22 Nisan 2021 tarihi beyan edilirken; işlem yapacak olan adayların başvuru kılavuzunda talep edilen belgeler ile birlikte hem online başvuru yapma hakkı bulunuyor olup hem de posta ve şahsen başvuru yapılması mümkün olmaktadır.

Adaylar online başvuru için yaziisleri@akseki.bel.tr adresine mail yolu ile başvuru yapabilecektir. Şahsen ve posta yolu ile yapılacak olan başvurular için de Akseki Belediye Başkanlığı  Belediye Hizmet Binası Boğaz Mahallesi Rasih Kaplan Cad. NO:39 Akseki / ANTALYA  adresine evraklar teslim edilebilecektir.

Başvuru Şartları

Antalya İli Akseki Belediyesine İlk Defa Atanmak Üzere Memur Alımı İlanı başlığı ile hazırlanan ve Akseki Belediyesinde yapılacak olan görevlendirme için ilan edilen başvuru kılavuzuna göre; Mühendis alımı için Lisans düzeyinde eğitim veren Fakültelerin İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun olmak şartı aranırken; YDS’den D düzeyinde puan almış olmak, B sınıfı ehliyet shibi olmak şartları aranmaktadır.

Mimar alımı için de adayların Lisans düzeyinde eğitim veren Fakültelerin Mimarlık bölümünden mezun olmak şartının yanı sıra B sınırı ehliyet ve YDS’den D düzeyinde puan almış olmaları talep edilmektedir.

KPSS 70 asgari puan şartı bulunmaktadır.

Başvuru kılavuzu

Kaynak:Haber Kaynağı

Editör

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.