Belediye, 60 KPSS Puanı İle Zabıta Memuru Alımı Yapacak

Belediye, 60 KPSS Puanı İle Zabıta Memuru Alımı Yapacak

Yaylakent Belediyesi, yayınladığı ilanla KPSS puanı ile Zabıta Memuru alımı yapacağını duyurdu. Bünyesindeki Zabıta Memuru eksikliğini gidermek adına personel alımı yapacak Belediye, Ön Lisans mezunu başvuruları kabul edecek.

Yaylakent Belediyesi, bünyesinde çalıştırmak üzere Zabıta Memuru alımı yapacağını açıkladı. Haberimizde, ilana başvuru şartlarını ve niteliklerini sizinle paylaşacağız.

Adaylar için başvuru zamanı

Adayların başvurularını 14 – 16 Nisan 2021 tarihleri arasında yapması gerekmektedir.

Başvuru şekli ve yeri

Adaylar başvurularını, Yaylakent Cumhuriyet Mahallesi Ankara Caddesi No: 92 Orta/Çankırı adresine, mesai saatleri içerisinde, şahsen yapmaları gerekmektedir.

Adaylarda aranan genel nitelikler

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, 18 – 35 yaş arasında olmak, Affa uğramış olsa bile belirli suçlardan mahkum olmamak, Milli Güvenlik Kurulunca Devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara ya da terör örgütlerine üyeliği, mensubiyeti veya iltisak yahut bunlarla irtibatı bulunmamak, Terör örgütleriyle eylem birliği içerisinde olmamış, bu örgütlere yardım etmemiş, kamu imkan ve kaynaklarını bu örgütleri desteklemeye yönelik kullanmamış ya da kullandırmamış, bu örgütlerin propagandasını yapmamış olmak, Kamusal haklardan mahrum bulunmamak, Askerlikle ilişiği bulunmamak ve Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almıyor olmak şartları aranmaktadır.

Zabıta Memuru için aranan nitelikler

Ön Lisans mezuniyet diploması bulunmak, ÖnLisans2020-KPSS puan türlerinin birinden 60 veya üzeri puan almak, daha önce çalışılan kamu kurum ve kuruluşlarından, disiplinsizlik ve ahlaki nedenler ile ayrılmamak, erkekler için en az 1.67 metre, kadınlar için ise en az 1.60 metre boya sahip olmak, ilan şartlarında belirlenen vücut kitle endeksi aralığına sahip olmak, 30 yaşını geçmemiş olmak, B sınıfı ehliyeti olmak şartları aranmaktadır.

Yayımlanan ilanla ilgili detaylı bilgilere “Başvuru Kılavuzu” kullanarak sahip olabilirsiniz.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.