Belediye iki unvanda kadrolu memur alımı yapacağını ilan etti

Belediye iki unvanda kadrolu memur alımı yapacağını ilan etti

Kamu personeli alımı dahilinde yapılacak olan güncel istihdam ilanları yayımlanmaya devam ediyor. 5 Mart 2021 Resmi Gazetesi aracılığı ile yayımlanan kadrolu memur alımı başvuru şartları belli oldu. Detaylar ve başvuru kılavuzu haberimizde…

Türkiye genelinde istihdam ağında devam eden güncel başvuru kılavuzları yayımlanmaya devam ederken; 5 Mart 2021 itibari ile güncel bir duyuru daha yapıldı ve yerel yönetimler kapsamında farklı unvanlarda kadrolu memur alımı yapılacağı bilgisi ilan edildi.

T.H Sınıfı Kadrolu Memur Alımı

Resmi Gazeteden 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olmak üzere Mahalli İdarelere İlk Defa Atanacaklara Dair Sınav ve Atama Yönetmeliği hükümleri kapsamında görevlendirmelerin yapılacağı ve personellerin T.H sınıfında 8. Dereceden istihdam edileceği beyan edildi.

Unvan ve Kontenjan Bilgileri

Yerel yönetimler dahilinde toplamda 4 kişi istihdam edilecektir. İki farklı ilan duyurusu yapılırken; ilk alımlar için iki kişilik kontenjan ile Mühendis alımı yapılacak olup; ayrıca iki kişilik görevlendirme ile birlikte Mimar alımı yapılacaktır.

Görev Yeri Bilgileri

Yayımlanan belediye personel alımı ilanında açıklanan detaylara göre; başvuru süreci kapsamında görev yapma hakkı kazanan adayların Antalya iş ilanları dahilinde hizmet verecekleri açıklandı. ilçe belediyesi olarak kamu hizmeti vermeye devam eden personel adayları için asıl görevlendirmelerin Akseki Belediye Başkanlığı bünyesinde yapılacağı ilan edildi.

Başvuru Şartları

Mühendis alımları için Lisans düzeyinde eğitim veren Fakültelerin İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun olmak şartı aranırken; ayrıca yabancı dil alanında YDS sınavından D seviyesinde puan almak şartı bulunmaktadır.

Adayların MEB onaylı Bilgisayar İşletmenliği sertifikasına sahip olmak şartına uygun olması tercih sebebi sayılacak olup; en az B sınıfı ehliyet şartı aranmaktadır.

Mimar alımı alanında belediye tarafından talep edilen şartlara göre; adayların Lisans düzeyinde eğitim veren Fakültelerin Mimarlık bölümünden mezun olmak şartı aranırken; YDS’den de D seviyesinde puan talep edilmektedir.

MEB onaylı Bilgisayar İşletmeciliği sertifikası talep edilirken; B Sınıfı ehliyet şartı da aranmaktadır.

KPSS 70 puan şartı aranan alımlar için adayların 15-24 Nisan 2021 mesai saatleri içerisinde Akseki Belediye Başkanlığı Belediye Hizmet Binası Boğaz Mahallesi Rasih Kaplan Cad. No: 39 Akseki / ANTALYA adresine şahsen ve posta yolu ile ayrıca yaziisleri@akseki.bel.tr adresine de mail yolu ile başvuru yapabilecektir.

Başvuru kılavuzu

Kaynak:Haber Kaynağı

Editör

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum