Belediye İşçilerine Toplu Sözleşme İle Yüzde 20 Zam

Belediye İşçilerine Toplu Sözleşme İle Yüzde 20 Zam

Hizmet İş Sendikası temsilciliği tarafından belediye ile yapılan toplu sözleşme sonucunda yüzde 20 oranında zam müjdesi haberi geldi. Detaylar haberimizde.

Toplu Sözleşme Zammı Belediye çalışanlarını sevindirdi. Sendika ila Belediye arasında yapılan toplu sözleşmede yüzde 20'lik zam müjdesi geldi. Hizmet İş Sendikası Erzurum Şubesi ile Erzurum'a bağlı Horasan İlçe Belediyesi arasında yapılan toplu sözleşme sonucu zam haberi çalışanların yüzünü güldürdü.

Başkan'dan % 20 Zam

Horasan Belediye Başkanı Hüseyin Sağlam, % 20'lik toplu sözleşme zammı sonrasında açıklamalarda bulundu. Çalışanlarının gece gündüz demeden yoğun gayretle çalışmalarından dolayı alınlarının teri kurumadan haklarını vermek gerektiğini belirtti.

Hizmet İş Sendikasıyla İlçe Belediyesi arasındaki toplu sözleşme anlaşmasının ardından mali ve sosyal hakları içeren sözleşme taraflar arasında imza altına alındı.

Yüzde 20 Zam Kapsamı

Belediye işçilerinin aldığı yüzde 20'lik zam 164 kişiyi kapsıyor. Sendikaya üye 164 işçi bu zamdan faydalanacağı belirtildi. 2020-2021 tarihlerini kapsayacak süre içerisinde sosyal haklarda da aynı şekilde iyileştirme yapıldı. Maaşlara da yüzde 20'lik zam belediye ile sendika arasında yapılan mutabakat sonrasında belirlendi.

Sendika Zam Açıklaması

Belediye ile Hizmet İş Sendikası arasında yapılan % 20'lik zam mutabakatının ardından konuşan Hizmet İş Sendikası Erzurum Şube Başkanı Erol Aksakal varılan mutabakattan dolayı memnun olduklarını belirtti. İşçilerin maaşlarında ve sosyal haklarında her türlü desteğin sağlandığını belirten Aksakal, Belediye Başkanı Sağlam'da teşekkürlerini ileterek işçiler ve ilçe için hayırlı olsun temennisinde bulundu.

% 20’lik zammın şu anki enflasyon oranından fazla olması işçiler adına sevindirici olmakla birlikte gerek tüm memurlar ve diğer tüm kamu çalışanları için de aynı ölçüde bir zam verilmesini temenni ediyoruz.

Kaynak:Haber Kaynağı

Editör

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum