Belediye Personel Alımları Değişti

Belediye Personel Alımları Değişti

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezinoğlun' dan, Devrim niteliğinde torpili ortadan kaldıracak açıklama geldi. Belediye Personel Alımları Merkezi Atama ile yapılacak

Çalışma Bakanı Mehmet Müezinoğlu binlerce “FETÖ/PDY”  sempatizanları kurumlara haksız yere atandıklarını OHAL süresi içerisinde kurumlardan temizlik yapıldığı zaman gözler önüne çıkıyor.

Bakan Müezinoğlu  15 Temmuz darbe girişimi sonrası kamu kurum ve kuruluşlarına kopya çekerek veya hiçbir sınava tabi olmadan giren ÖSYM’nin düzenlemiş olduğu KPSS sınavlarına şaibe karıştırarak binlerce insanın emeğini sömürerek kamu personeli olarak devlet memurluğu yapanları ince eleyerek sık dokuyarak OHAL sürecinde açığa aldık.

Bakan Mehmet Müezinoğlu Kamu kurum ve kuruluşlarında binlerce personel görevlerine son verilmişken, yarı bağımsız olan Belediyelere çöreklenen ve sınavsız olarak ancak şartlara veya özel şartlara bağlanan belediye alımları bundan sonraki dönemde merkezi atama ile atanacağını söyledi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Müezinoğlu Ülkemizde 4 yılda bir seçimler yenilenmekte olup her seçim sonrası belediye kadrolarını güvendiği insanlarla ekip kurmakta oysa bu bir nevi torpildir, diyerekten vatandaşlar bu sisteme tepki ile karşı gelmekteler. Bu sistemi merkezi sisteme dahil ederek tüm vatandaşların gönül rahatlığıyla evet torpil dönemi bitmiştir, demeli diyerekten ekledi.

Ayrıca FETÖ/PDY terör örgütü ile mücadele’ de kamu kurum ve kuruluşlarına alınacak tüm personel adaylarının güvenlik soruşturmalarında ‘ GBT sorgulamasından tutun’ da, okuduğu okul, gösteri yürüyüşleri, kimlerle iş birliği içinde, örgüt mensubumu, devlete sadık mı, dolandırıcımı, hırsızımı, arsızımı ‘ kısaca her türlü en ince ayrıntısına kadar inceleme ve soruşturma yapıldıktan sonra devletine ve milletine faydalı olacaksa alınacaktır.

Bakan Müezinoğlu bundan böyle işte Mardin Kızıltepe belediyesi bir mimar alınacak şartlar şunlardır diye bir şey yok. Sistem yenilenir yenilenmez merkezi atamalar devreye girecek olup hangi belediyeye hangi şartlarda ve hangi kadrolarda kamu personeli alımı olacaksa KPSS ile atamalar gerçekleştirilecektir. Terör ile devletine anarşistlik yapanlara müsaade edilmeyecek olup devlet kadrolarında yer bulamayacaktır. Bu sistem ile MEB veya OGM ’ lüğüne nasıl memur alımı yapılıyorsa Belediyelere’ de aynı şekilde kamu personeli istihdamı gerçekleştirmiş olacaktır.

Devlet bu karar ile kamu kurum ve kuruluşlarına hem şefaf bir atama yöntemi ile haksızlığı gidererek atama yapmış olacak, hem’de liyakat sahibi memurlar atamış olacağını açıklayan Bakan Müezinoğlu vatandaşlarımız kuşku duymasın yeni dönem başlıyor, dedi.

 

Kaynak:www.KamuPersoneliAlimi.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
8 Yorum