Belediyeler Yayınladı! 375 İtfaiyeci ve Zabıta Alımı Başvuru Tarihleri

Belediyeler Yayınladı! 375 İtfaiyeci ve Zabıta Alımı Başvuru Tarihleri

Koronavirüs sebebi ile ertelenen Belediye 375 itfaiye eri ve zabıta memuru alımı ilanları tekrar yayında. 375 zabıta ve itfaiyeci alımı başvuru tarihlerini takipçilerimize sağlıyoruz. Şehir kadroları ve başvuru tarihleri şöyle düzeltilmiştir.

Belediye Başkanlıkları iş ilanları yayınlayarak adaylara duyurular yapılmıştı. Koronavirüs nedeni ile başvuru tarihlerinde değişiklikler yapılmıştı. 375 zabıta ve itfaiyeci alımı ilanları düzeltilmiş olan tarihleri sizlere sunuyoruz.

Adayların bu tarihlere dikkat ederek başvurularını yapmaları gerekiyor.

Başvuru ve tarihleri: Söz konusu belediyelerin ilanlarını güncellediklerini aşağıda sizlerle paylaşmıştık. Başvuru süreci değişen ilanları aşağıda sizlere son başvuru tarihi itibari ile sunacağız. Başvuru için ilanları inceleyin.

Aksaray Belediyesi 25 İtfaiye Eri Alım İlanı Yayımlandı! KPSS 60 ve En Az Lise Mezunu. Başvuru Tarihleri: 06/07/2020 tarihinden 10/07/2020 tarihi mesai bitimine kadar.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Düşük KPSS İle 300 Kamu Personeli Alım İlanı Yayımlandı! Başvuru Tarihleri: Başvurular 01 Temmuz 2020 tarihi ile 10 Temmuz 2020 tarihi arasında yapılacak.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi 50 Memur Alımı. Başvuru Tarihleri: 17/07/2020 - 27/07/2020 tarihleri arasında.

İtfaiye Eri ve Zabıta Memuru Özel Şartları: Tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak ve boyun 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kilogramdan fazla fark olmaması ve sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak. Boy ve kilo tespitleri belediyemizce yapılacaktır.

Lise, Ön Lisans veya Lisans mezunu olmak, Zabıta Memuru alımı için adayların Karayolları Trafik Kanunun hükümlerince verilen en az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak şartı aranır. İtfaiye eri alımı için, Sağlık açısından kapalı mekân, dar alan ve yükseklik gibi fobisi olmamak kaydıyla itfaiye teşkilatının çalışma şartlarına uygun olmaları.

Zabıta ne demek: Belediyelerin kendi bünyelerinde görevlendirilen memur kadroları arasında yer alan zabıtalar görevlendirdikleri bölgelerdeki sağlık, düzen ve huzurun sağlanmasını sağlamak amacı ile istihdam edilen, belediyeler tarafından konulan kurallara ve yasaklara uyulup uyulmadığını denetlemek amacı ile hizmet veren çalışanlarıdır.

Zabıta devlet memuru mu, kadrolu mu çalışır: Evet, zabıta memurları devlet memuru olarak istihdam edilmekte olup belediyeler tarafından kadrolu olarak işe alınmaktadır. Zabıtalar ne iş yapar: Zabıtanın işi belediye tarafından kendisine verilen sınırlar içerisindeki güvenliği ve asayişi desteklemek, kurallara uyulup uyulmadığını denetlemek ve uymayanları uyarmaktır.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.